N**** F****** B**** S*******'s avatar'
N**** F****** B**** S*******11 bulan yang lepasAbout Offer Letter

Bolehkah offer letter terbatal sekiranya majikan baru dapat tahu kita tipu gaji di syarikat lama?

Assalamualaikum dan salam sejahtera semua. Saya bekerja disyarikat yang telah tamat contract dengan organisasi kerajaan. Saya merancang untuk tukar dengan syarikat yang dapat tender baru. Semasa pihak hr syarikat baru call, saya tipu gaji syarikat sekarang dengan agak tinggi berbanding gaji yg saya peroleh. Sekarang pihak syarikat baru memohon payslip saya kerana mahu buy out saya di syarikat lama. Tetapi saya dah sign offer letter syarikat baru. Adakah offer letter saya boleh terbatal jika mereka tahu gaji yg saya nyatakan ditelefon tidak sama seperti di payslip syarikat lama?
0
Yusrina Aqilah's avatar'
Yusrina Aqilah11 bulan yang lepas
Assalamualaikum and salam sejahtera. It is not ethical to lie about your salary to a potential employer. If the new company finds out that you lied about your salary, it can diminish their trust in you and affect your employment status. It is possible that the offer letter can be revoked if they find discrepancies between what you stated and the information on your payslip. However, the final decision rests with the employer and their policies on such matters. Additionally, it is important to remember that honesty and integrity are critical in the workplace and should always be prioritized. It is best to come clean with the new employer and explain the situation honestly. Thank you and have a nice day.
0