S*** K******* *'s avatar'
S*** K******* *2 tahun yang lepasAbout Offer Letter

Soalan saya berkaitan dengan offer letter. Saya merupakan pekerja swasta yang tidak deiberikan offer letter.

Saya tak dapat offer letter sepanjang 8 bulan saya berkerja, tetapi saya mengambil keputusan berhenti kerja pada bulan ke 9. Yang menyedihkan, saya tidak dapat gaji bulan 8 dengan alasan tak beri notis satu bulan, utk pengetahuan , saya beri notis 2 minggu. Bolehkah saya buat aduan ke pejabat buruh? Majikan ada beritau beri notis satu bulan sebelum saya bekerja, tapi tak ada valid offer letter yang mengatakannya.
0
M******* A**** B** R****'s avatar'
M******* A**** B** R****2 tahun yang lepas
Offer letter sepatutnya diberikan kepada staff sebelum mula bekerja. Jika majikan tidak beri offer letter, pekerja boleh minta sekurang kurangnya seminggu selepas mula bekerja. Berkenaan notis berhenti, jika tidak dimaklumkan dalam offer letter bahawa perlu beri notis sebulan, pihak majikan tiada hak dalam isu pemotongan gaji sebulan atau pon menolak notis berhenti tersebut. Walaubagaimanapun, boleh rujuk kepada HR atau Jabatan Buruh dan pertahankan hak atas alasan pihak majikan tidak maklum di offer letter/tiada offer letter yang mengatakan perlu beri notis sebulan untuk berhenti kerja. Jadikan ini sebagai pengajaran pada masa mendatang.
0