A**** I***** B** A****'s avatar'
A**** I***** B** A****1 tahun yang lepasMauLuah

Saya masih tak faham apa yang HR nak tengok dekat calon baru sebenarnya

Saya dah 3 tahun mencari kerja dekat bidang yang saya minat. Malah saya mempunyai portfolio menarik dan ciri-ciri resume yang HR perlukan, tetapi saya tak dapat. Saya taknak dengar hal berkaitan 'tiada rezeki' kerana itu hanya alasan majikan untuk elak menjawab keluhan saya. Sebagai contoh saya memohon jawatan di PwC dan telah membaca JD dengan jelas, dan saya 100% yakin saya mempunyai pengalaman yang saya ada untuk menghadapi segala tugasan dan tanggungjawab yang akan dipikul. Tak lama selepas itu, saya dapat emel dari mereka yang permohonan saya tak dapat diteruskan dan suruh saya mohon semula akan datang, padahal belum lagi temuduga saya, belum lagi kenal saya, belum kenal lagi cara kerja saya tiba-tiba sudah ditolak. Jadi saya masih lagi tak faham apa yang HR atau sesebuah majikan nakkan sebenarnya?
33
M******* A*** F*** b** A***'s avatar'
M******* A*** F*** b** A***1 tahun yang lepas
Kebarangkalian itu memang ada. Andai rezeki, anda tetap akan dapat. Bersabarlah, yakin dengan rezeki.
0
A*** A****** B**** A*******'s avatar'
A*** A****** B**** A*******1 tahun yang lepas
Currently I’m in that situation. Rasanya dia just nak cukupkan quota iv je padahal sudah ada candidates yg fill in that position. Naya dkt candidate dtg iv dgn harapan tinggi
0
*'s avatar'
*1 tahun yang lepas
fatimah@gmail.com
0
t****'s avatar'
t****1 tahun yang lepas
need jobs
0
Uthayaan Keerthy's avatar'
Uthayaan Keerthy1 tahun yang lepas
Semua tempat sama . HR or recruiting person always like that
0
N********** B**** S*****'s avatar'
N********** B**** S*****5 bulan yang lepas
maaf jika comment saya membuatkan cik tidak senang. buat pengetahuan cik bukan hanya semata portfolio yang dibawa dipandang HR (company) tu. kebanyakkan company / HR lebih memandang kepada pengalaman dan cara seseorang calon ketika@semasa interview. mungkin cik kena tunjukkan effort lebih sedikit dari segi soalan dan status temu duga yang cik sudah pergi.. cik boleh call,email tanya berkenaan status saya pasti pihak company akan membalas. tiada istilah ghosting dari pihak company kerana terlalu ramai candidate yg diuruskan dan juga kebanyakkan job posting atau sewaktu temuduga interviewer dah pon beritahu awal bahawa jika anda layak kami akan menghubungi anda.jadi kita sendiri yg kena lebihkan effort tersebut. insyallah rezeki cik akan tiba. saya doakan semoga ada company yang pandang kelebihan cik dan menawarkan kerja. terima kasih dan sekali lagi maaf dari saya.
5
Maryam Zawani Azmi's avatar'
Maryam Zawani Azmi11 bulan yang lepas
Saya pernah kena; majikan memang niat tak nak ambik. Cuma nak jalankan "proses interview" tu je. Dia dah ada calon lain sebenarnya. Tahu tu pun dari kawan yang kerja situ. Dah reject, kena ghosted pulak.
23
Mohd Khairil Azrin Bin Abdullah 's avatar'
Mohd Khairil Azrin Bin Abdullah 1 tahun yang lepas
Steady..
1