N** A***** A****** B**** A***'s avatar'
N** A***** A****** B**** A***1 tahun yang lepasMauLuah

Saya bekerja di sebuah company yang ada bon 3 tahun yang mana saya tidak boleh resign selagi tak cukup 3 tahun dan jika berhenti kerja sebelum 3 tahun akan dikenakan membayar pampasan pada company.

Saya bekerja di sebuah company yang ada bon 3 tahun yang mana saya tidak boleh resign selagi tak cukup 3 tahun dan jika berhenti kerja sebelum 3 tahun akan dikenakan membayar pampasan pada company. Sekarang saya baru bekerja sebulan dan masih dalam tempoh probation. Tapi saya nak berhenti kerja atas sebab sebab tertentu. Bolehkah saya buat resignation dan adakah saya perlu membayar pampasan tersebut kepada company?
1
N******'s avatar'
N******1 tahun yang lepas
Perjanjian Bon adalah suatu ikatan kontrak yg mana kedua-dua pihak perlu mematuhi terma-terma perjanjian. Lazimnya, sekiranya pekerja mengingkari terma bon tersebut, sbg contoh meletak jawatan dlm tempoh bon secara sukarela, pihak majikan berhak utk menuntut jumlah bon drpd pekerja. Namun, rujuk semula terma-terma Bon kalau ada pengecualian diberikan kpd pekerja utk berhenti tanpa perlu membayar semula jumlah bon.
0