N*** B**** B**** M*** B***** *'s avatar'
N*** B**** B**** M*** B***** *1 tahun yang lepasMauTanya

Saya diberhentikan dalam tempoh 24jam padahal saya sedang menghabiskan sisa notis berhenti 1 bulan. Saya diberhentikan tanpa sebab yg jelas dan tidak berpeluang untuk mempertahankan diri sendiri.

Saya mendapat tahu alasan saya diberhentikan beberapa hari selepas itu dan alasan tersebut adalah tidak benar. Pihak pengurusan tidak menyemak butiran tersebut dengan saya atau tidak mengeluarkan sebarang notis amaran dan terus memberhentikan saya. Saya tidak membesarkan hal ini ke pejabat buruh kerana saya juga sudah meletak jawatan. Soalan saya, jika majikan baharu membuat semakan latar belakang, bolehkah saya menceritakan hal ini kepada majikan baharu atau pun saya boleh dikenakan tindakan undang2 jika membuka cerita ini?
2
H**** S******* b**** R******'s avatar'
H**** S******* b**** R******1 tahun yang lepas
jgn pernah sesekali cerita buruk pasal company sebelumnya.. sebab ini hanya beri tanggapan buruk utk diri sendiri. seeloknya bgtau company baru tujuan tukar kerja sebab nk cari peluang yg lbh baik
0
Hanie Shahirah binti Redhuan's avatar'
Hanie Shahirah binti Redhuan1 tahun yang lepas
pergi pejabat buruh (JTK) walaupun dah resign.. kalau tak nak besarkan hal lebih baik diam saja x perlu buat apa2.. kalau masih rasa tak puas hati, sila pergi dapatkan hak anda semula dgn bantuan JTK
0
N** S****** B**** S****** *'s avatar'
N** S****** B**** S****** *1 tahun yang lepas
Bawak surat notis yg awak buat then ape - ape statement dari pihak majikan yg memberhentikan awk dlm tempoh 24jam pergi buruh
0