R*** N***** S****** R*** M******'s avatar'
R*** N***** S****** R*** M******2 tahun yang lepasOther Workplace Issue

Ramai berhenti kerja disebabkan stress. Apa patut saya buat untuk saya menjadikan diri positif.

Salam Min saya mahu meluahkan pasal tempat kerja saya. Ramai berhenti kerja sorang demi sorang disebabkan tertekan kerja retail. Saya ingin bertanya perlu ke saya mencari kerja lain sebab saya pun agak stress juga balik x ikut masa. Janji 9.30 tetap pukul 10 lebih juga saya balik sebab nak closing punya pasal. Solat pun saya tidak sempat nak maghrib kata ada orang ganti saya sebab nak solat tetapi still ignore. Kalau tutplan takut marah pula customer.
5
R*** M****** T***** B** R*** S******'s avatar'
R*** M****** T***** B** R*** S******1 tahun yang lepas
Jom kerja kebun sawit dengan bapa saya..kerjanya x lama. Tak tension...cuma income memang tak banyak. Cukup sekadar untuk hidup je. Janji xde masalah stress. Sanggup ke?
0
F*** H**** *'s avatar'
F*** H**** *1 tahun yang lepas
banyakkan bersabar. kalau environment kerja tu tak elok. menyebabkan stress. keluar saja. janji hidup kita tak byk masalah,
1
M******* L***** A****'s avatar'
M******* L***** A****1 tahun yang lepas
Bagi sy kalo waktu solat tu majikan tak respect dgn alasan yg tak logik (sdgkn tgh berperang pun bole solat). Better cr lah kerja lain. Stress tu kalo boleh bg kita lebih produktif yg baik, teruskan bekerja. Tetapi memudaratkan kesihatan anda better quit dr kerja tersebut.
4
M****** H**** B** S*****'s avatar'
M****** H**** B** S*****1 tahun yang lepas
it depend on your target.. mcm ni lah saya sarankan adik cari maklumat dan baca carian MAPPING CAREER. yes kalau muda nak berhenti kerja memang mudah nak dpt kerja tempat lain.... kalau sudah berhenti .. rehat sebentar sambil muhasabah
2
Hadizulhaziq bin Mohd Salleh's avatar'
Hadizulhaziq bin Mohd Salleh1 tahun yang lepas
Ingat balik tujuan sebenar kenapa kita kerja. Sekiranya ada peluang lebih baik, pergilah. Focus on what you can control. All the best.
9