M*** F***** I**** B** M*** Y****'s avatar'
M*** F***** I**** B** M*** Y****2 tahun yang lepasAbout Probation

Boleh ke kita berhenti dalam tempoh percubaan sebab dapat tawaran yang lagi baik ?

Saya ada apply dua kerja dan dah pergi interview untuk kedua-duanya. Saya boleh cakap, dua-duanya tampak positif. Company A merupakan company yang saya idamkan memandangkan ianya berada dalam industri yang saya tengah lalui. Company B merupakan company yang sedikit berbeza industrinya, tapi department yang sama. Saya menunggu keputusan company A. Disebabkan hal PKP/Total Lockdown ni, pihak company A ada bagitau sewaktu sesi interview, keputusan akan diberitahu selepas tempoh PKP tamat. Dalam masa yang sama, company B telah menghubungi saya dan telah menjalani sesi interview melalui Zoom. Tampak positif dan jika saya menerima tawaran dari mereka, saya boleh bekerja dari rumah sewaktu frasa PKP ni. Persoalan saya, sekiranya saya menerima tawaran dari company B, dan sekiranya company A menghubungi saya dalam tempoh percubaan ataupun kurang dari sebulan di company B, boleh ke kalau saya nak letak jawatan ? Ada apa apa tindakan atau adakah ianya boleh jejaskan reputasi saya ?
0
Fatin Ainazura's avatar'
Fatin Ainazura11 bulan yang lepas
Assalamuaikum , saya nk tny satu soalan . Saya ada berkerja dengan satu company ini dan satu beru berkerja selama 2 hari dan saya masih dalam training selama 3 bulan , saya ingin berhenti 24jam . Soalan saya perlu ke saya bayar ke pada company gaji untuk sebulan itu ? Dan selama 3 bulan itu saya tak dapat apa-apa benefit .
2
Paulo Adini's avatar'
Paulo Adini2 tahun yang lepas
boleh aje
1