N** H****** B**** J****'s avatar'
N** H****** B**** J****1 tahun yang lepasConflict with Boss

TERTEKAN DENGAN BOSS YANG TAK ADA PENDIRIAN TETAP DAN SUKA MEMBESARKAN MASALAH YANG KECIL. SYARIKAT TIADA PERATURAN DAN POLICY YANG TETAP MEMBUATKAN PEKERJA KELIRU

hi, saya just nak luah rasa tak puas hati dengan tempat kerja saya nih, actually saya dah 7 bulan kerja dekat sini, masa memula interview mulut bos sgt manis, kata kita kerja sini tak der stress2 semua happy2. but beberapa hari nih, hanya kerana masalah kecik kitorang semua kene marah. Masalah dier ialah waktu rehat kitorang tak tahu pulak office tuh tak boleh ditinggal so kitorang rehat mcm office yg lain, balik2 tuh kene marah kaw2, pastu bos boleh ckp mcm nih, "u kalau ckp argh tak pakai otak punyer" kita sini mau jaga company baik2, jgn kasi bankrup, mau tgk baik2. sakit nyer hati weii, kitorng makan sampai tercekik, tak sampai satu jam. nih first time boss bagitahu yang rehat ader giliran. selama nih kitorang tak tahu pon policy syarikat nih acaner. pakai taram jer mcm tak der masa depan. Boss cakap company lain u tak pernah kerja meh mcm nih. syial tul ,mcm merendahkan kitorang and seolah olah kitorang nih rendah sangat kedudukan dari dier and mcm tak tahu jer syarikat kat negara nih mcm mana. kitorang dh mintak maaf tapi kata2 dier menghiris hati saya sampai saya menangis. selama nih saya sabar bykk tapi lama2 lepu kerjer situ. sebab management mcm hauk, kerja admin tapi kene buat kerja luar dari bidang admin, contohnyer kene design template, kene amik kereta kat tempat lain, kene buat video, cuci tandas dan tempat solat saya agak panas dan bising. mc saya tak der di bayar, so sad dohh. baru2 nih baru tahu yg setahun baru boleh dapat cuti tahunan dari company, diorang janji dkt saya 3 bulan dpt permanent, nih dh 7 bulan. saya sakit pon datang kerja, mengenangkan saya punyer gajii sikit dan akan ditolak. tekanan kerja makin hari makin banyak, kertas penoh atas meja saya.. tak pernah tak stress, saya sampai anxiety terok kekadang sesak nafas bila nak datang kerja, tapi saya gagah kan jua demi mencari rezeki yang halal. Doakan saya dapat tempat kerja yang ader majikan,rakan kerja,gaji dan enviroment yang seronokk dan positif. Amin
0