hazli hassan's avatar'
hazli hassan2 tahun yang lepasConflict with Boss

Majikan tak bayar pending tunggakan gaji selepas berhenti!!!

Salam, saya baru berhenti dari satu syarikat , sebenarnya since saya masuk kerja setahun lepas syarikat tu dah ade masalah gaji , tapi sebab PKP saya akur juga . sebulan dia bayar separuh2 kadang2 ade sebulan tu dia tak bayar langsung . dan staff kena merayu dulu baru payment keluar . di pendek kan cerita , after saya berhenti pending salary saya masik ade 3 bulan syarikat belum bayar . bila saya tanya, mereka bagi jawapan yang sama . need time and will update leter . isu ni ex staf dulu dah bawa ke buruh , and jabatan buruh nasihatkan berhenti sebab syarikat takde duit . tapi tak adil lah . syarikat tu masih beroperasi je macam biasa!! kami staff takan nak berhenti macam tu je . dengan pkp susah dapat kerjanya . mohon bantuan ye .. haa satu lagi kwsp pon dia tolak , but since saya masuk dulu tak pernah lagi dia bayar hmmm mekasih admin
0
Fahmi Fahky Bin Johari's avatar'
Fahmi Fahky Bin Johari1 tahun yang lepas
Dalam tempoh 60 hari sila laporkan ke Jabatan Buruh selepas berhenti. Walaupun ada ex-staff yg dah bawa tapi awak pun kena buat laporan juga. Klo lebih 60 hari akan jadi susah dan kena guna kontrak perkhidmatan melalui saman sivil.
5