N********* A****** B**** J*****'s avatar'
N********* A****** B**** J*****1 tahun yang lepasMauLuah

Manager expect saya buat kerja banyak tapi saya rasa gaji terlalu sikit. Jika saya kerja tanpa kontrak,adakah manager tanggung kalau terjadi apa2?

Saya dapat panggilan kerja sebagai ejen takaful pada bulan mac dan perlu menjalani kelas online selama 1 bulan tanpa elaun.Jadi,manager offer saya kerja sebagai personal assistant tanpa kontrak dengan gaji rm1200,sementara menunggu proses jadi ejen. Setelah dalam sebulan jadi ejen,saya terpaksa tolak sebab perlukan modal banyak,cuti pun kena kerja, dan agak susah sebab kurang tnjuk ajar senior. So,saya teruskan jadi PA namun kebelakangan ni rasa tertekan sebab expectation manager. Saya kena buat admin work,assesment manager, dan recruit orang dengan platform yg terhad. Waktu kerja ofis hour trmasuk sabtu half day,tapi setiap malam saya kena pantau candidate yang masuk neeting tanpa dibayar. Saya rasa nak berhenti sebab gaji tak sesuai dengan kerja diberi.Patutkah saya berhenti kerja dan cari peluang?Atau saya yang tak bersyukur
0
A***** O***'s avatar'
A***** O***1 tahun yang lepas
X. Nk pegi labor office pun susah. Yg penting sebelum start kerja makesure sign offer letter. Baca paham puas hati baru sign.
0