N**** S****** Z*****'s avatar'
N**** S****** Z*****1 tahun yang lepasMauLuah

Sedihla min, nak cari kerja susah, dahla ada diploma ja sekarang jadi cleaner ja

Salam, saja ja nak meluah. Saya ni ada diploma saja in accounting, lepas graduate dapat kerja dengan big4 jadinya masa dapat kerja tu sdg further degree. Lepas dapat kerja umo 19/20 cmtu maybe tak boleh bawak dengan stress dah resign, lepas tu bermula la kisah saya kerja pon dah tah apa2. Kebetulan masa resigned terus pkp, jadinya mestila takda kerja tetap so jadila rider 6 bulan lebih kemudian ada dapat kerja contract kerajaan. Bekerja hampir 2 tahun saya resigned (rasanya ramai tahu kenapa saya resigned dari government -contract saja ya bukan tetap) pertama sekali konon2 niat nak cari career yg lebih baikla (sebab kerja contract takda increments dan apa2 jaminan pon, cuti apa semua standard la) lagipon umur saya dah 25 nak juga ada development dalam diri ni, kerja kerajaan tu saya lebih kepada buat kerja kerani biasa dan buat kerja2 org atas walaupon gaji tak sampai 2000 pon. Itu ini saya buat taoi tak setimpal dengan apa yang saya dapat, macam biasalah kita buat kerja orang atas dapat nama, dengan takda sistem kerja jadi saya serabut dengan kerja dan orang2 disitu. Sampai tahap mental saya makin teruk sebabtu jugak saya resigned. Sebelum saya resigned, sempat saya dimaki dan difitnah oleh pegawai dan supervisor/ in charge saya juga diugut buang kerja kerana ada ketidakpuasan hati dari supervisor saya, sikap dia yang selalu mengadu belakang dan tidak berani menegur kesalahan staf membuatkan saya lebih firm untuk resign. Lepas saya resigned sebagai MySTEP, sedih sangat sebab ramai yang tak nak amik saya kerja. 10 application semua ditolak, company mana ja yang nak amik pekerja macam saya ni. Skills saya ada dulu hampir tidak dapat saya gunakan langsung. Sekarang saya bekerja sebagai cleaner, sedih min sedangkan rakan sebaya saya boleh travel sana sini boleh beli apa yang diaorg nak boleh kerja kat tempat yang gah tapi saya kutip sampah sapu lantai. Kalau saya apply secara tidak formal pon HR mostly tanya apa previous job, bila diberitahu MySTEP terus ditolak, sedih sangat2. Kesihatan mental saya makin merudum sebab memikirkan masa depan saya. Apa jadi kalau contract sebagai cleaner ni pon ditamatkan, saya terpaksa jadi rider untuk tambah savings saya supaya apa2 jadi masa akan datang saya boleh survive, makan pon mencatu min. So, ada apa2 nasihat untuk saya tak? Tak taula apa saya nak buat, nak masuk balik kerja bahagian akaun memang mentah2 saya kena tolak, mintak kerja kerani biasa pon gaji terlalu rendah ja yg reply. Sedangkan gaji cleaner ni alhamdulillah ok cuma contact jugak. TQ min
8
N** M*** S*****'s avatar'
N** M*** S*****1 tahun yang lepas
Saya boleh relate dengan awak. Tapi saya dah 30an dan masih buntu untuk kerja apa sebab saya dah menganggur sangat lama. Saya tak tau apa nak jadi dengan saya.
0
M****** A*** B** M** G****'s avatar'
M****** A*** B** M** G****1 tahun yang lepas
Kalau nak ceburi bidang baru, kerja Pengawal Keselamatan, gaji PK sekarang dah cecah 3,500 sebulan. Tapi tu selalu untuk syarikat yang dapat tander di premis kerajaan atau GLC. Ikut kiraan betul boleh dapat 3,500. Tapi tubuh badan kena sihat lah, sebab kerja 12 jam, ada shift siang dan malam.
0
* n*** r*** s**** m****'s avatar'
* n*** r*** s**** m****1 tahun yang lepas
All thanks to Mrs Zafirah for all her help getting me connected to a rich sugar mummy. who needs a sugar mummy or daddy to contact Mrs Zafirah on her whats-app number +60102154295 before hookup fee is 1210rm no hidden fee again only noted is the only trusted agent in malaysia
0
tariq's avatar'
tariq1 tahun yang lepas
yes I need jobs
0
N**** F**** B**** S******'s avatar'
N**** F**** B**** S******1 tahun yang lepas
Rezeki masing2, janji ada usaha. Insyaallah ada la tu
0
E**** L*** A*** M***** B*****'s avatar'
E**** L*** A*** M***** B*****1 tahun yang lepas
smoga abg or kakak ni lebih sabar ye.. sy pun bru ja habis mystep ni n tak diserap masuk. sedih juga sebenarnya sbb semasa dlm program tu, sy kerja betul2 tak anggap diri tu contract tpi takda rezeki kan.. so skrg tgh job hunting. may allah ease
1
m******* s***** s*** i* i******'s avatar'
m******* s***** s*** i* i******1 tahun yang lepas
1st sekali, buat je apa yang buat skng, teruskan. Hidup ini hanya perlu makan dan tempat yg ala kadar untuk tinggal. So teruskan hidup, bergantung pada yang tak MATI dan KAYA, minta dan mengadu la dgn dia, InsyaAllah bahagia dan tenang
1
salsabila bt md zaili's avatar'
salsabila bt md zaili1 tahun yang lepas
btw you seorang yg kuat ☺️☺️ sya doakn awk terus sukses n berjaya 🤲🤲
2
n**** a*****'s avatar'
n**** a*****1 tahun yang lepas
hi,jgn la sedih.sy pn kja cleaner kemas rumah org 4jam rm130-150(kedah)xikut egent,jln sndri ja Alhamdulillah syukur dh,,masa kita atur sendiri,nk rehat nk cuti xyah penin😅janji buat kerja jujur ikhlas insyallah Allah mudahkan,
2
A***********'s avatar'
A***********1 tahun yang lepas
Sambunh belajar
1
F**** A****'s avatar'
F**** A****11 bulan yang lepas
Bagi saya boleh try kerja retail/fnb sebab dua industry ni boleh kata hampir setiap masa nak pakai orang dan awak ada diploma boleh try apply jadi supervisor atau manager gaji not bad starting RM 2k jugak dgn syarat tak memilih je.
7
I**** K*****'s avatar'
I**** K*****1 tahun yang lepas
sabar..
1
A**** R***** B** M** K****'s avatar'
A**** R***** B** M** K****1 tahun yang lepas
Takpa.. pahit pahit dulu manis kemudian.. Saya doakan dapat kerja tetap ya sebelum umur 30
5