A***** h****'s avatar'
A***** h****11 bulan yang lepasMauLuah

Saya bekerja di 1 company tu dan boleh dikatakan orang pertama jgak yg berada di department itu dan selepas itu ada orang baru masuk boleh dikatakan atasan sya..atasan yang pilih kasih

Saya bermula dari zero dan sekarang boleh dikatakan semua tahu selepas 1 thn atasan saya mengambil anak buah dari company lama disebabkan departemen saya kekurangan orang..syaa bekerja situ tidak pernah mengeluh dan banyak membantu atasan Sya dan selepas mereka masuk semua pekerjaan yang sy buat itu diserahkan kepada anak buahnya..sya tidak masalah dan sy ajarkan dia apa yang dia kurang tahu..anak buah nya tidak ada masalah dgn sy dan sy berpikir disebabkan beliau sudah bekerja lama dgn atasan sy..sy berpikir positif..macam2 hal sy bersabar dengan beliau dri buang orang sesuka hati sebab tidak menyukai nya..atasan sya janji manis saja disini saya tidak gila kan pangkat dan mcm2 hal..sy bekerja demi diri dan keluarga sya..makin hari beliau menunjuk kan sifat yang angkuh kepada saya..selama ini saya sabar di sebabkan byk orang bertanya kpd sy macam2 hal cuma skrg sy Contract company..start berkerja dari tahun 2021 smpai sekarang kehadiran boleh dikatakan bagus sama seperti anak buahnya..kesabaran pon ada had nya jika di layan macam itu..sekarang saya nampak atasan saya pilih kasih..kadang2 mental saya pon kurang baik disebabkan atasan macam itu sy sekarang layan jE pekerjaan sy,apa yang perlu saya buatkan .. apa perlu yang perlu Sy lakukan ye dengan sekarang cari kerja susah ekonomi pon tidak stabil..perlu saya berhenti dari situ..saya perlu pandangan Tolong bantu saya min (Atasan sya yang macam tu dan perkerja lain semua bgus2??
0
Yusuf Razali's avatar'
Yusuf Razali11 bulan yang lepas
As an HR expert, I would suggest that you approach your atasan and express your concerns about their behavior towards you. You can mention specific incidents and how they have affected your work and mental well-being. It is important to take a calm and professional approach and be willing to listen to your atasan's perspective. If the situation does not improve, you can consider talking to HR or higher management for mediation or resolution. However, before making any drastic decisions such as quitting your job, it is important to evaluate the job market and your financial stability. It may be worthwhile to explore other options within the company or seek support from colleagues or a mentor. Remember to prioritize your mental health and well-being, and do not let a difficult work situation consume you entirely.
0
Syuhada Amalina's avatar'
Syuhada Amalina11 bulan yang lepas
As an HR expert, it is important to address issues of bias and favoritism in the workplace. It seems like your boss may be exhibiting these behaviors towards you, which can lead to negative consequences for your morale and productivity. It is worth considering speaking with your boss directly about your concerns and seeking out HR support if necessary. Alternatively, you may want to start exploring other job opportunities if this situation continues to negatively impact you. Overall, it is crucial for employers to create a fair and inclusive work environment that values the contributions of all employees equally.
0