W** N********* b**** W** A**'s avatar'
W** N********* b**** W** A**2 tahun yang lepasOther Career Advice

Patut kejar duit ke kejar kebahagiaan? Konflik untuk kekal bekerja dalam bidang sama atau keluar bidang

Saya dah bekerja dalam bidang construction 2019-sekarang. Cannot deny there are many ups and downs especially bila dah masuk pandemic. Sepanjang bekerja memang sakit fizikal dan mental. Terfikir nak bekerja dalam bidang lain tapi tak tahu sama ada gaji yang ditawarkan nanti sama dengan gaji sekarang atau lebih rendah(gaji sekarang 2k).Berbelah bahagi nak sambung bidang yang sama (stress & pressure) atau sanggup je cari kerja lain (mungkin gaji lebih rendah tapi kerja dan environment okay). Tolong beri nasihat terima kasih
0
N******* B* A**** T****'s avatar'
N******* B* A**** T****1 tahun yang lepas
Realiti sekarang, kita tak boleh dapat semua yang kita nak. Kita ada masa tapi tak ada duit. Kita ada duit, tak ada masa.. Just go for your passion..
0
MUHAMAD FAEEZY BIN RAMDEM's avatar'
MUHAMAD FAEEZY BIN RAMDEM11 bulan yang lepas
Pengalaman saya , saya memilih kebahagian ( work life balance) . ada masa utk diri sendiri ada masa untuk keluarga dan yang penting kesihatan. Serahkan urusan kita pada Allah. Soal rezeki Allah dah aturkan. just go with the flow. positive okay. Kalau kerja sekarang ni terbawak2 dalam kehidupan peribadi saya rasa dah boleh tukar kerja lain. bidang lain pun takpe zaman pandemic ni as long dapat cari rezeki untuk meneruskan kehidupan. Survival mood .
9
J******** B**** M*** G****** *'s avatar'
J******** B**** M*** G****** *11 bulan yang lepas
Sy prefers a stress free life.. Gaji sy sekarang x lah besar mcm kompeni lama, tp kerja sy lansung xde burden. Datang keje relax2, smpi tertunggu2 keje apa nk buat arini. Boss baik, kawan pun baik. Sy prefers yg mcm ni. Dari gaji 5/6k, tp keje mcm nk pecah otak. Bidang pun da x sama, tp kena dengan jiwa sy.
8
M******* A**** B** R*****'s avatar'
M******* A**** B** R*****2 tahun yang lepas
Assalamualaikum dan salam sejahtera saudara mahupun saudari, saya hanya memberikan padangan ya jika telah memperolehi segala pengalaman saya rasa tidak salah untuk awak berpindah pada perkerjaan yang mengikut kemampuan awak.
0