Muhammad Raziq Bin Aminudin's avatar'
Muhammad Raziq Bin Aminudin2 tahun yang lepasOther Career Advice

Curious nak tau, HR biasa akan baca ke Cover Letter Kita, if kita attach them dekat application kita (on their career site system)

Hi, saya quite curious nak tahu, usually bila kita apply jobs through the company's job portal, kadang diaorang tak sediakan pun ruang untuk kita attach cover letter. (literally mintak resume je) but bila saya upload resume, dia benarkan untuk kita upload more than one document. Jadi soalannya, if lets say saya upload sekali saya punya cover letter (customized for each company), the recruiter akan terima tak all documents yang saya upload, and dia akan baca tak cover letter saya tu?
0
N** M***** S******* B**** N**********'s avatar'
N** M***** S******* B**** N**********5 bulan yang lepas
Yea, some HR akan baca. For me yang hanya handle solely on Recruitment related, saya akan baca from A to Z especially for the prioritize position in the company but untuk certain position yg keperluannya lebih kepada certain language, saya akan awal-awal check on language skill sama ada, this candidate boleh berkomunikasi secara verbal atau written in that language or not. If cannot, then have to reject then.
0
H****** F******'s avatar'
H****** F******1 tahun yang lepas
ya saya pun pernah kerja bahagian HR, kdg2 kami ni tgk resume je cari point mana penting untuk panggil temuduga orang baru sebab kami pun di dept HR pun busy dengan kerja lain. but certain company yang established well, yes mungkin mereka akan tengok cover letter tapi depend pada company yang kita apply. Kalau HR dept minta, boleh email kan saja attach sekali dengan resume.
2
F**** N*******'s avatar'
F**** N*******1 tahun yang lepas
Saya penah kerja bahagian HR. Mungkin ada company yang tak baca. Tapi kalau saya, saya akan baca. Selalunya saya baca nak cari point penting yg tak ada dalam resume. Contohnya, pemohon tak boleh masuk dalam kadar segera. Notis berhenti kerja tempat bekerja sekarang 2 bulan. Itu kalau saya lah. Hehe. Tapi kalau pemohon upload byk2 sijil ke, kami buat taknampak je. Hanya print cover letter & resume. Sijil tu bawa ketika temuduga. Saje saya bagitahu info lebih sebab ada yang buat hehe.
10