F**** S******* B**** M****** F***'s avatar'
F**** S******* B**** M****** F***2 tahun yang lepasOther Career Advice

Saya nak tukar bidang sebab saya dah hilang rasa minat dalam bidang engineering.

Saya merupakan graduan dalam chemical engineering. Saya tidak pernah ada pengalaman kerja dlm bidang industry sbb susah nak dpt. Skrg ni saya berpeluang berkerja dlm bidang engineering but dlm fabrication (buat tanks dll) disebabkan saya join 1 program Mystep ni tapi saya rasa tidak minat langsung dan saya rasa nak tukar bidang ke arah bidang pekeranian/data entry sbb saya jenis suka ddk dlm office dan malas nak serabut fikiran. Apa yang saya patut buat?
0
FATIN NUR IQLIMA's avatar'
FATIN NUR IQLIMA1 tahun yang lepas
bukan ke ada bidang engineering tapi buat documentation je? contohnya document controller
0
N** S****** R*****'s avatar'
N** S****** R*****1 tahun yang lepas
Actually kerani pun serabut juga..Banyak politik pejabat..Mental kena kuat kalau ada geng2 mengumpat, kena pandai lawan balik..hahaa. Tu belum campur sakit badan sebab duduk lama.
0
S**** N****** B**** M******* K****'s avatar'
S**** N****** B**** M******* K****1 tahun yang lepas
Just do whatever you want to. Explore your life more. Listen to your gut feeling. Anyway, good luck!
0
norfaztul suria bt zanordin's avatar'
norfaztul suria bt zanordin1 tahun yang lepas
hai dik...jika rasa jiwa sukakan cabaran jom berniaga...kami di DAG menawarkan produk dan jalan terbaik utk sesiapa sahaja yg sanggup mengambil peluang..sistem level dan mentor terbaik dikongsikan..anda akan dapat sokongan HQ dan mentor founder sendiri... produk DAG ..DAS ABDUL brand memang dah terkenal..sistem yg mudah dan senang je nak jual bantal hotel dah melahirkan ramai usahawan DAG sejak 7 tahun lepas...jika berminat nak tau lebih pm 0166371460...jangan malu berniaga jika buat betui betui 100ribu pun bole capai..tiada yang mustahil..jom pm sis ya.... www.wasap.my/60166371460
0
N******* B* A**** T****'s avatar'
N******* B* A**** T****1 tahun yang lepas
Cari bidang yang anda suka dan capai matlamat hidup. Tak jadi masalah apabila kita tak kerja dalam bidang yang kita belajar. Yang penting your passion.
0
Jonathan Juliana's avatar'
Jonathan Juliana9 bulan yang lepas
Saya ade degree dalam bidang sains haiwan tapi sekarang dah jadi graphic designer lebih dari 3 tahun exp and I enjoy sangat. Mmg lari bidang kan? Tapi I share la dgn u mcm mane. 1st skali u kena tahu and terima sebab2 u hilang minat kat engineering. Ini penting! Sebab2 dia maybe kecik or besar tapi kalo mmg xde cara utk dapat minat tu balik, baru fokus dengat minat baru. Jika minat baru xde kaitan dgn minat lama, then u kena cari inisiatif belajar dari online course ke, dapat sijil professional dari online ke, semua tu senang je, cuma kena gadaikan masa dan sedikit duit utk beli online course (online course free x bagi sijil, sbb tu kena bayar). Sambil belajar, sambil buat portfolio utk minat baru tu. Dah ckup portfolio and study, then cuba apply junior position utk minat tu, then start naik tangga pekerjaan u. Masa interview alihkan fokus interviewer ke arah portfolio and ape yang u boleh buat, sebab dorang mesti tertanya asal u tukar bidang. Ye, mmg annoying tapi try ur best! Kalau minat baru u ade kaitan skit dgn minat lama, then lagi senang, boleh juga ambil kelas online latihan yang boleh dikaitkan dgn minat baru, then masa interview u kena confident macam mana nak kaitkan bidang lama dgn baru u. Tu je, semoga berjaya!
17
Fatin Maisarah Binti Yahya's avatar'
Fatin Maisarah Binti Yahya8 bulan yang lepas
sye pun bidang engineering jugak tp electrical. saya pun x suka bidang ni masa study pun ambek sbb parents. skrg saya nak pilih kerja yg senang bwk sbb masa study dulu penat dah perah otak. stress em
3
N**** A*** B**** M****** A***'s avatar'
N**** A*** B**** M****** A***11 bulan yang lepas
duduk dalam office pun serabut srs talk
7