Mohd Fahmi Bin Nadzlan's avatar'
Mohd Fahmi Bin Nadzlan2 tahun yang lepasAbout Probation

Adakah saya sebagai pekerja berhak atau perlu buat aduan kepada pejabat buruh walaupun dalam tempoh percubaan masih dalam 18hari jika syarikat tersebut tidak membayar sebarang gaji kepada saya ??..

Saya mempunyai pengurus besar dalam syarikat perumahan, saya salah seorang pekerja pereka grafik di bawah syarikat tersebut.Didalam syarikat perumahan banyak ejen yang sentiasa menganggu luar waktu pejabat saya,waktu saya bekerja pukul 9pagi-6petang namun ejen-ejen perumahan dibawah pengurus saya tetap bagi kerja diluar dari waktu yang ditetapkan hingga waktu saya mahu tidur pun masih nak berikan kerja untuk saya pada lewat malam 24jam sehari.Gaji yang ditawarkan hanya RM1,600.00 sahaja. Jika berpandukan pada kertas percubaan tersebut saya diminta memberi notis pemberhentian kerja di dalam masa 7 harı dan saya telah memberi surat berhenti serta merta dan menyelesaikan segala tugasan kerja disyarikat tersebut seperti yang dinyatakan didalam surat perjanjian antara syarikat dan pekerja. Perlukah saya membuat aduan jika syarikat tersebut tidak membayar gaji kepada saya??
1
M****** A*** I**** B** M****** M****'s avatar'
M****** A*** I**** B** M****** M****2 tahun yang lepas
Hi, saya juga telah melalui perkara yg sama seperti anda. Saya telah membuat laporan di aplikasi WFW.
0