A***** M*****'s avatar'
A***** M*****2 tahun yang lepasImprove Work Performance

Normal ke baru start kerja tapi tak tahu nak buat macam mana?

Saya fresh graduate civil engineering baru sebulan start kerja. Saya rasa down dan lost. Rasa banyak benda tak tahu. Dkt U belajar pelbagai ilmu tapi bila kerja tak semua guna pastu kekadang nk guna pun masih keliru nak guna ilmu mana. Normal je ke rasa ni bila baru start kerja?
2
Mohamad Rusydi Bin Abd Rahman's avatar'
Mohamad Rusydi Bin Abd Rahman2 tahun yang lepas
Actually its normal. Terkadang apa yang kita buat berdasarkan pengalaman yang lepas berbeza dengan kerja baru. Boleh jadi ia lebih baik, boleh jadi juga kita ia tidak. Sebab tu penting untuk kerja di tempat kerja with healthy working environment, mereka sudi faham dengan situasi kita yang baru. Tapi kita juga perlu cepat adapt. Jangan ambil masa yang lama untuk belajar dan sesuaikan diri. Jika kita kurang ilmu bab tu, ambil inisiatif sendiri untuk belajar. Ada banyak tempat anda boleh upskill seperti Udemy, Ensoft Content Provider dan Linda by Linkedin. Selamat berjaya !
0
I** N** '****** B* B********'s avatar'
I** N** '****** B* B********2 tahun yang lepas
Yes, its normal. Sebab tu company letak "need fresh grad who is fast learner". walaupun benda tu hampir mustahil semua dpt tangkap cepat. You just try your best. Biasa nak kejar amik 3 bulan tapi saya tak nafikan ada org sebulan dapat kjr.
0
Irfan Danial's avatar'
Irfan Danial2 tahun yang lepas
bagi sesuatu kerja mmg normal utk kita mengambil masa and process utk pembelajaran.. but kita mesti nak kema ada jgk 50% knowledge dalam pekerjaan yg kita ambil.. jika salah mohon perbetulkan..👍👍👍
2