H**** A**** R******'s avatar'
H**** A**** R******1 tahun yang lepasMauLuah

TERINGIN SANGAT NAK KERJA KAT KL TAPI PARENTS TAK BAGI HMM..

Sumpah saya teringin sangat nak dapat pekerjaan di Kuala Lumpur tapi parents tak bagi langsung.. dah berkali saya cuba bincang tapi mereka tetap dengan keputusan mereka! sorry luah kat sini.... sebab saya tak tahu dengan siapa yang nak luah
3
M******* a***'s avatar'
M******* a***1 tahun yang lepas
Mungkin jauh sangat dari rumah kot
0
FATIN NUR IQLIMA's avatar'
FATIN NUR IQLIMA1 tahun yang lepas
nak kerja dekat kl sebab dekat kl lagi seronok? ada macam2 benda best boleh enjoy? fikir dulu sebab nak datang kl, kalau nak berseronok nak bebas bagai fikir panjang.. sini banyak pengaruh tak baik. paham??
1
Khadijah Binti Kasiran's avatar'
Khadijah Binti Kasiran1 tahun yang lepas
Soalan : Stay kat mana? Dulu saya kerja sendiri, sewa bilik kat KL, padahal parent ada kat subang jaya. Dan akhirnya saya balik subang jaya.. bukan sebab parents larang. Cakap dengan parents. Jika niat keinginan saya tu tak elok / di anggap tak elok oleh parents. Saya senaraikan sebab kenapa saya suka kerja di KL. satu lagi minta parents doakan baik2 keselamatan, kesihatan, sosial life, semua di jaga Allah. Boleh call hari2 ingatkan da makan? da solat? 5 kali pun takpe. Itu memang tanggungjawab parents. Sebaiknya minta ibu doa yang baik2. Parent awk risau je tu, so jgn kecewakan mereka, sebab tiada pengganti selain mereka. Kalau kedua2nya da terima then tawakal. InsyaAllah.
1
L**** C**** Y**'s avatar'
L**** C**** Y**1 tahun yang lepas
kena fikir, masa depan kamu dalam tangan kamu, bukan dalam tangan parents, melainkan parents memang banyak duit, xpela duduk diam2 ikut cakap
0
N** I***** b**** M*** S****'s avatar'
N** I***** b**** M*** S****1 tahun yang lepas
Faham....tapi teruskan saja apply dekat mana-mana company kat KL, kalau nak..kalau dapat peluang pergi interview, tunjuk kat parents pastu bincang baik2, doa semoga mak ayah hati terbuka untuk bagi kita pi experience IV pun takpa :)
5
H**** H******* B**** M******* N******'s avatar'
H**** H******* B**** M******* N******1 tahun yang lepas
sama la kitewww 🥲
0