M******* I******* B** M******* S*****'s avatar'
M******* I******* B** M******* S*****1 tahun yang lepasMauLuah

Salam saya menetap di putrajaya dan baru je tamat internships but konvo saya next year 2023 October. Course Diploma Business Management dan mencari kerja dan pengalaman yang berkaitan.

Sangat susah nk cari keje dekat Putrajaya ni sebab sini semua goverment. If nak apply gov pun makan masa yang bertahun baru di terima tambahan lagi yang kami ni fresh graduated mesti ada yang belum berpengalaman atau sebagainya. Tapi Putrajaya ni sangat susah harap sangat Company yang menetap di Putrajaya ni open Job Vacancy yang lebih luas kebanyakkan F&B, Barista, Retail je tapi tu semua normal. Saya pun nak jugak berpengalaman bertahun-tahun dengan berkait dengan course saya tapi kalau bukan kaitan dengan course sangat membuang masa je mmg generasi akan datang takkan improve lah tambahan pulak sesetengah Company nak yang berpengalaman bertahun sedangkan position dengan gaji yang dia letakkan pun tak normal. Mohon sangat ya if ada kekosongan hallu tepi. Dengarkanlah suara anak Putrajaya ni.
1
MOHAMAD NUR FAIZ BIN MD SOHANI's avatar'
MOHAMAD NUR FAIZ BIN MD SOHANI1 tahun yang lepas
sekarang semua tempat susah.. usaha dan tawakal je lah.. dont give up
0
A***** R******* J********'s avatar'
A***** R******* J********1 tahun yang lepas
takde cable...bukan loghat 1 negeri..harapan tipis untuk kerja kerajaan..
0
F**** M*******'s avatar'
F**** M*******1 tahun yang lepas
buat jambatan boss semanjung
0
C****** R******* L***'s avatar'
C****** R******* L***1 tahun yang lepas
Susah dekat putrajaya susah lagi dekat sabah wak. Sini bidang yang saya minat tiada iklan pun.
3
M******* A*** D***** B** A*********'s avatar'
M******* A*** D***** B** A*********1 tahun yang lepas
Try touch n go bangsar
0