S*** S****'s avatar'
S*** S****1 tahun yang lepasMauLuah

Setiap Hari Datang Kerja Stress, Balik rumah Rasa Malas Nak Layan Family

Hi semua saya sebenarnya nak luah. Harap min hide nama saya ye. Saya sebenarnya dah letih bila bekerja dengan syarikat saya ni tapi masalahnya saya ni sorang jer yang bekerja. Suami pulak bisnes sendiri. Kalau nak ikutkan memang tak boleh nak tanggung keluarga. Semua harapakn saya jer yang bayar bil makan minum semua. Dah la masuk kerja pun stress dengan perangai suasana kat dalam pejabat. Bila balik rumah nak hadap family pun dah takde mood. Nak tanya yang lain ada tak pengalaman macam ni. Saya dah letih sangat rasa ni. Apa patut saya buat lagi untuk maslaah ni selesai..
34
A*** A****** B**** A*******'s avatar'
A*** A****** B**** A*******1 tahun yang lepas
Pernah dalam situasi ni. Burn out sgt dkt company lama. Ambil keputusan resign dan mencari peluang baru
0
R******* S****'s avatar'
R******* S****1 tahun yang lepas
betul yg buat kita stress tu adalah org sekeliling kita kat ofis tu, sama je mana2
0
M******* M****'s avatar'
M******* M****1 tahun yang lepas
sma la.. bkn stress dgn kja. tp stress dgn org
0
P******* b**** M******* M*********'s avatar'
P******* b**** M******* M*********1 tahun yang lepas
Sama sis, kita on the same board, saya berkorban segalanya untuk dtg dekat dgn suami, kat sini penat sbbb kerja, persekitaran terlampau toxic.. untuk rumahtangga saya yang jaga semua, kadang2 x mampu dah cakap, ayaq mata ja klr. Penat sgt.. tp dont give up sis!!!! Allah uji tanda Allah syg <3
0
MUHAMMAD RAMDHAN BIN KAMARULZAMAN's avatar'
MUHAMMAD RAMDHAN BIN KAMARULZAMAN1 tahun yang lepas
sabar yaaa
0
Siti Halizah Mohd Firdausi's avatar'
Siti Halizah Mohd Firdausi1 tahun yang lepas
Persediaan mental kena kuat. Senang cakap,xsenang untuk buat. Mungkin puan boleh Cuba cari peluangpekerjaan yang ada. Dpt tukar environment Dan juga peningkatan gaji. Utk komitmen tu,mngkn boleh share dgn suami utk berkongsi bayar.
0
S**** A***'s avatar'
S**** A***1 tahun yang lepas
ambik yang positive buang yg negetive . Buat hal sendiri cukup bulan dapat gaji 👍🏻
0
Nur atiqah binti abdullah's avatar'
Nur atiqah binti abdullah1 tahun yang lepas
kena cuba ubah mindset fikirkan perkara yg positif. kalau ada masalah fokus pada solusi,masalah ni sementara sahaja. janji bijak cari penyelesaian. saya faham, emosi perempuan rapuh, tapi perempuan ni kuat💪 Sy doakan dipermudahkan.
0
N** I**** b**** M*** N** B*****'s avatar'
N** I**** b**** M*** N** B*****1 tahun yang lepas
Cuba sis try cari kerja di tempat lain. Persekitaran kerja di situ nampaknya memang dah tak boleh ubah. Selagi laki sis masih bekerja tak apa walaupun duit sedikit. Tapi cuba sis slowtalk dengan dia untuk cuba buat kerja tambah side income sikit.
0
A****** A****'s avatar'
A****** A****1 tahun yang lepas
Hmm sedih bile fikirkan masalah puan. Apakan daya puan. Saya sebagai wanita bole beri pendapat bahawa kalau dah ada anak sy xnak kerja dah. Patut wanita yg berada dirumah bukan suami.
0
Liza's avatar'
Liza1 tahun yang lepas
Saya suggest buat kerja dari rumah..boleh contact email ni untuk kerja part time alizsn23@gmail.com
0
junaidi's avatar'
junaidi1 tahun yang lepas
hal yang sama yang saya rasa masa ni.
0
Amirul Bin Rahim 's avatar'
Amirul Bin Rahim 1 tahun yang lepas
sabar , kena kuat kan tekad .. yang buat stress bukan kerja tapi segelintir orang² di tempat kita kerja .. jadi just chill , relax , teruskan buat kerja jangan dengar apa orang cakap tentang diri kita .. masuk telinga kanan keluar telinga kiri
0
S*** R***** B**** R******'s avatar'
S*** R***** B**** R******1 tahun yang lepas
saya faham sis. saya juga seorang isteri yang menanggung hutang suami. dengan kerja stress sbb bos bodoh.rumah ke tempat kerja hampir 1jam sehala kalau tak jammed. bila balik mesti nak marah laki. kesian dia. slow talk, pastu dia berubah.
3
S**** A****'s avatar'
S**** A****1 tahun yang lepas
Pernah sekali tmpt kje lma..Mmg stress sgt nk g kje pn mls tp sy de komitmen lain tu yg g gak kje..hurm
0