Nor Shafiqah's avatar'
Nor Shafiqah2 tahun yang lepasMauTanya

adakah pelik kalau kita nak berhenti kerja tapi kita kerja baru 5 hari sebab tak mampu dengan environment sekeliling?

Saya baru habis belajar dalam bulan 1 tahun ini. dan saya ada apply this one website company after 2 months. so saya apply this job in april and then dapat. saya fresh grad and mostly less experience jdi company ambil saya since saya ingin cuba ambil pengalaman. bila dah masuk kerja saya rasa macam tak best dengan sekeliling tempat kerja yang membuatkan saya ke arah ada anxiety simptom. Saya jadi penat and stress bila dapat kerja n then rasa macam sesak nafas tiap kali pikir benda itu. jadi ini membuatkan saya membuat keputusan untuk beri notis 2 minggu kepada majikan
26
M* S*** A****'s avatar'
M* S*** A****1 tahun yang lepas
Yang penting bukan gaji yang besar tapi keadaan kerja dan ada masa depan yang cerah
0
N*********** B**** M* S****'s avatar'
N*********** B**** M* S****1 tahun yang lepas
Pandangan saya tak pelik. Ada pelbagai sebab, utk majikan, jangan melihat perkara ini sebagai red flag dr calon. Cuba korek dan cari green flag pd calon. Pengalaman saya bekerja dengan sektor swasta (terutamanya), terdapat majikan yg tidak telus semasa temuduga. Jadi ada calon yg sudah masuk kerja, pelbagai isu dan polisi baru yg di terapkan tanpa mengambil kira kebajikan pekerja tadi. Bagi saya, pekerja ada hak utk berhenti walaupun hanya bekerja beberapa hari, lebih-lebih lagi apabila majikan tidak telus, tidak jujur dan hanya mementingkan keuntungan sahaja tanpa mengambil kira kesejahteraan pekerja. Pasti pekerja ada expectation. Bagi saya pekerja menjual skill mereka dlm perkhidmatan & majikan membeli skill tersebut utk digunakan dlm syarikat. Tidak ada pekerja yg akan berhenti tiba-tiba atau dlm masa singkat jika majikan menjaga kepentingan pekerja.
0
m******* l***** b** y****'s avatar'
m******* l***** b** y****1 tahun yang lepas
sy pun ada masalah anxiety tu tp sy x keje lagi
0
Mohd Rizam's avatar'
Mohd Rizam1 tahun yang lepas
Saya baru habis belajar dalam bulan 1 tahun ini. dan saya ada apply this one website company after 2 months. so saya apply this job in april and then dapat. saya fresh grad and mostly less experience
0
Mohd Rizam's avatar'
Mohd Rizam1 tahun yang lepas
pelik la
0
I*** S****** B** R****'s avatar'
I*** S****** B** R****1 tahun yang lepas
Sama macam situasi saya sekarang. Dari segi gaji, elaun semua okay. Tapi ada something yang buat saya tak happy bila nak datang kerja ni. Saya dikelilingi ramai pekerja yang sebaya bapa saya.
0
Dheepan Chakravarthy's avatar'
Dheepan Chakravarthy1 tahun yang lepas
sometimes we can't say there are many hidden sides of Employers or our downline,where we may know or may not know what is the exact issue they are facing in their current life?anyways,let's hope for the Best..
0
M*** D***** b** M** N**'s avatar'
M*** D***** b** M** N**1 tahun yang lepas
tak pelik pun
0
H****** T***'s avatar'
H****** T***1 tahun yang lepas
Tidak,hidup ini pilihan. Slow and steady and be happy
1
ARIS BAGINDA BIN MD ANJAZI's avatar'
ARIS BAGINDA BIN MD ANJAZI1 tahun yang lepas
pelik !
0
H**** N******'s avatar'
H**** N******1 tahun yang lepas
Mungkin tak boleh masuk dengan orang sekeliling ataupun tidak sesuai bekerja situ
0
M******* I***** B** A** M****** *'s avatar'
M******* I***** B** A** M****** *1 tahun yang lepas
Tak pelik sbb biasanya staf baru akan ada masa tempoh percubaan 3/6 bulan. Awak kira ok la bagi notis drpd sesetengah pekerja yg tiba2 hilang kabar berita.
0
m*** s*****'s avatar'
m*** s*****1 tahun yang lepas
tk pelik pun,saya baru kerja 4 hari sebagai receptionist hotel,dan setelah r hri saya berhnti sebb environment.
3
izzaty Fauzii's avatar'
izzaty Fauzii1 tahun yang lepas
Tak pelik . Saya pun pernah kerja sehari je . Dalam sehari tu dah jumpa orang toxic
6
N** A****** N***** *'s avatar'
N** A****** N***** *1 tahun yang lepas
saya pernah tapi teruskan sampai 2 tahun. akibt nya tiap2 bulan mc sebab stress migrain dengan management company, atas awak juga. kalau sanggup boleh teruskan. kalau tak tahan, boleh berenti dan cr kerja lain
2