A*** U****** A******'s avatar'
A*** U****** A******2 tahun yang lepasOther Career Advice

Apakah yang patut saya lakukan sekiranya, saya dah bekerja di sini selama 4 bulan tetapi saya tidak berminat dengan kerja saya dan kerja ini tiada kaitan dengan degree saya?

Saya buntu kerana tempat kerja saya memberikan gaji yang banyak dan mempunyai banyak benefit pekerja. Umur saya masih 23 tahun dan ini kerja pertama saya. Patut ke saya berhenti dan cari kerja yang lain? Apa patut saya huraikan dalam resume saya untuk 4 bulan pekerjaan saya ini?
0
N** S****** R*****'s avatar'
N** S****** R*****9 bulan yang lepas
Kalau saya cuba bertahan dulu dalam setahun. Saya pun awal2 dulu tak minat kerja yang saya dapat lepas habis degree dulu tapi saya cuba bertahan dalam 2 tahun lepas tu baru tukar kerja baru..sebab kadang company lain tak minat nak hire kita kalau asyik tukar kerja je
1
NORNIRA FARIHA SHAMSUDDIN's avatar'
NORNIRA FARIHA SHAMSUDDIN1 tahun yang lepas
rmai je keje xde kena mengena dgn degree. amik cth akk cukup la tak yah gi jauh. diploma computer science, smbung degree human resource, wat keje network planning tenancy.. xde kena mengena pong. tambahkn je lah aset pengalaman tu, boleh jdi membantu utk next career.. done..
6
Muhammad Hairyshah Hilmi's avatar'
Muhammad Hairyshah Hilmi2 tahun yang lepas
Kumpul jelah duit dulu
2
W** N** B**** B**** W** M*** S**********'s avatar'
W** N** B**** B**** W** M*** S**********1 tahun yang lepas
Ada dua solusi dgn situasi kamu.. 1- Jika kamu tidak berminat, kamu boleh sent notis perletakkan jawatan. 2- Cuba belajar benda baru, tanamkan minat..
4