n** e**** z******* b* k**** a******'s avatar'
n** e**** z******* b* k**** a******•1 tahun yang lepasOther Workplace Issue

saya pernah bekerja di sebuah syarikat f&b. Dari mula masuk kerja sampai habis kerja, semua tugas saya lakukan. Staf yang lain ada, tapi semua mengharapkan saya. Waktu tu gaji xseberapa tapi terkilan

terkilan sebab masuk kerja pukul 8 pagi habis 11 malam. POS System saya kena settlekan sebab tiada siapa tahu nak handle POS System yang baru... ada cara lain ke?
3
HilmyHaziq's avatar'
HilmyHaziq•1 tahun yang lepas
Kalau terkilan, saya sarankan berhenti je lah klu tk kena dgn gaji, kerja awk pulun 15jam lebih tapi majikan tk jaga bt apa lg? Jga kesihatan kita terlebih dahulu, rezeki semua serah pd Allah :)
0
Mohd Syamil Bin Mohd Said's avatar'
Mohd Syamil Bin Mohd Said•1 tahun yang lepas
boleh cuba transfer ke cawangan lain.
0
S**********'s avatar'
S**********•1 tahun yang lepas
Saya pulak kerja Retail, brg dah expired disuruh jual kata lah expired bulan ni dorg kata boleh mkn lagi sebulan lepastu customer issue kan benda ni smpai saya kena buang keje 🫠 sakit betul rsenya
1
a***** k*****'s avatar'
a***** k*****•1 tahun yang lepas
Ugut je kt bos ckp nk bhenti kje. Kalau xnk awk bhnti kje, sruh naikkn gaji. Confirm dia takut punye. Lgpn klu dia bkeras gk xnk naikkn gji awk, awk jgn rsau kje lain blambak lg. Jgn bazirkan masa awk k. Masa itu emas.
6
M******* I******* B** M******* S*****'s avatar'
M******* I******* B** M******* S*****•1 tahun yang lepas
perkara biasa HAHAHA sbbtu job vacancy byk F&B hehe incharge ke staff ke mesti amek kesempatan. Aku keje 16 jam hari-hari dulu smpai tk balik rumah sbb jauh. Padahal tk byr OT HAHA byk lagi tapi F&B mmg reject je if buat sementara cari duit tepi its okay.
4