N********* Z****'s avatar'
N********* Z****1 tahun yang lepasResignation Concerns

Dianaktirikan company sendiri, agent luar yang dapat lebih dari developer staff sendiri

Saya bekerja di salah satu biggest developer company in Malaysia as Sales Advisor sebagai pekerja kontrak selama 1 tahun dan jika company masih perlukan saya mereka akan extend kontrak. 4 bulan pertama semuanya berjalan lancar, sales pun okey, commission of course masyuk. Masuk bulan ke 5, HQ called cakap saya tak boleh ambik customer walk in, kena pass kpd agent. sedangkan walk in customer adalah potential customer saya selama ini. Saya rasa dianaktirikan sedangkan saya adalah staff developer tetapi agent luar dapat benefit lebih dari saya. Sejak itu until now, saya tiada customer langsung. Sudah 4 bulan saya tiada customer, hanya makan basic sahaja. Bila saya minta unit untuk saya jual, HQ bagi mcm mcm alasan, mcm tknk bg saya dapat sales. Tiada 1 unit pun untuk saya jual padahal saya ada ramai customer dalam tangan. Bila saya tanya, semua unit dalam sistem tu agent punya, tk boleh ambik. Sekrang saya betul betul dh fed up. Kalau saya dah dapat kerja baru, saya nak tulis dalam reignation letter apa yg saya rasa ni. Saya nak resign tp masih mencari kerja baru. Dah apply byk tempat tp masih belum rezeki. Doakan saya ya :)
4
C*** B********* B****'s avatar'
C*** B********* B****1 tahun yang lepas
saya xtaw baru lagi
0
Khadijah Binti Kasiran's avatar'
Khadijah Binti Kasiran1 tahun yang lepas
Jawapan saya, awak join agency yg agent tu join. baru awak boleh jual rumah kat situ. Tak salah bekerja sambil jadi agent. Ok. kita fikir penyelesaiannya.
1
Muhammad Akram Bin Mohd Razali's avatar'
Muhammad Akram Bin Mohd Razali1 tahun yang lepas
Developer apa ?
0
Jog Test's avatar'
Jog Test1 tahun yang lepas
jogcoba@gmail.com
0