S*** * R******* B**** S****'s avatar'
S*** * R******* B**** S****2 tahun yang lepasAbout Job Interview

Panggilan interview yang menyakitkan hati saya. Menyesal terima invitation interview tu.

Hai semuam Saya nak meluah perasaan, saya baru saja interview kerja utk position admin executive siang tadi. Bagi saya HR tidak professional dan banyak provokasi saya berkaitan hal peribadi. awal2 lagi soalan HR dah cukup buat saya hilang senyum masa mula2 interview. soalan dia 1. kenapa anak hanya seorang? Kenapa tak mahu tambah anak? - takkan saya nak jawab lebih2, saya datang bukan untuk cerita lebih2 hal peribadi saya 2. Kenapa berhenti tempat lama? Saya pun cuba jawab secara profesional (hendak kembangkan karier) tanpa mengaibkan company lama ( company lama dlu bg saya 4 jawatan kerja ,2 dari tu bukan dari job description asal saya, gaji baru cecah 3k walaupn dh 7++ tahun bekerja syarikat sama, majikan bias terhadap pekerja) tapi pandai HR twist, dia tanya lagi beberapa soalan - agak2 apa pandangan bos lama saya terhadap saya. saya rasa saya cukup sempurna tak sepanjang kerja di sana?? tolonglah kalau ada sesiapa ada tips boleh jawab soalan mcm ni, ape korang akan jawab?? share pleasee. 3. kemudian dia cakap tentang gaji. Dia cakap gaji yg saya demand terlalu tinggi bagi dia (gaji latest saya rm 3250, saya minta 10-15% tmbahan dari gaji asal ni) . Company mereka mampu bagi RM 3300 sahaja utk yg berpengalaman bekerja. Saya rasa bertambah2 hangin, sebelum mereka panggil interview lagi mereka dah tengok profile saya 3x kot, kat resume pun terang2 saya dh tulis gaji minimum saya nak RM 3600, habis kalau tak mampu bagi gaji banyak tu kenapa panggil saya datang interview?? HR manager siap cakap lagi saya dah tentu akan reject kalau mereka offer saya kerja dengan gaji sebanyak rm 3300 tu sedangkan saya cuma cakap berlapik saya akan fikir semula, belum buat keputusan lagi. Haih. rasa membazir pulak duit dan masa ke sana tadi. Dahlah bukan senang cari duit modal utk interview tadi.
5
Teh Wan Sin 's avatar'
Teh Wan Sin 1 tahun yang lepas
Asking about the salary of the previous company is mainly out of stability considerations, and does not mean prying into personal privacy. If the treatment provided by the new company is similar to that of your last one, even if you accept the offer, it is possible that you will soon climb another branch because of the treatment. From the company's point of view as HR, it is very necessary to take into account the job seekers' future career planning and life arrangements. Childbirth is a major event in life, and it is bound to affect work. HR needs to understand how job seekers in the childbearing age view this matter and how to plan their future work in order to relieve their worries.
0
Nurul Hidayah Binti Mohd Aziz's avatar'
Nurul Hidayah Binti Mohd Aziz1 tahun yang lepas
hi sis, untuk soalan yg berkaitan majikan dan tempatkerja lama tu, klu kita takde isu dengan majikan lama, kita boleh je mintak hr baru ni call majikan lama utk update background kita untuk menunjukkan kita mmg komited dan clean record. then walau kita tulis expected salary gitu, diorg akan still call sbb nk cuba luck nego dgn kita..mana tau tetiba sis stuju 3300 tu ker..luck diorg la..if sis dh buat kira2 utk masa depan, terpulang pada sis lah..semoga yg baik2 utk sis
1
a*** k****'s avatar'
a*** k****1 tahun yang lepas
Nasib yang serupa sis..dulu tempat kerja lama saya pun kena buat 4job , 2job daripadanya memang bidang saya.2job lagi cover kerja utk org yg 4tahun berhenti,company up gaji smp 3600 tp kena balik kerja smp 8malam. Bila apply kerja baru, diresume kita dah tulis berapa expected salary..tapi bila datang interview, still bg basic yg company tu bawah 2200...saya minta gaji 2600 je..jauh beza dari tempat lama.tp still nak demand lagi.diaorg ni nak cari org yang banyak berpengalaman yg blh buat semua kerja(experience saya 13tahun dalam bidang tersebut).tapi nak bayar gaji utk setaraf fresh graduate yg baru nk masuk kerja.memang la tk boleh terus nk dpt gaji yg sama ditempat lama.tp experience tu pun satu value. Ye sis, penat pergi interview jenis mcm tu, tp jgn putus asa... InsyaAllah ada rezekinya nnt
0
Husam Salem's avatar'
Husam Salem1 tahun yang lepas
I have a good Experience
0
IMAN BIN ARZMAN's avatar'
IMAN BIN ARZMAN1 tahun yang lepas
good luck
1
Mohamad Syahrizal Bin Ismail's avatar'
Mohamad Syahrizal Bin Ismail2 tahun yang lepas
sya doakan sis good luck... moga dipermudahkan segala urusan sis🤗🤗