m*******'s avatar'
m*******3 tahun yang lepasConflict with Boss

Ditindas dengan manager sendiri. Sedih.

Assalamualaikum admin... saya nak luah.. saya baru saja diberhentikan kerja pada hari ini.. saya rasa sedih sangat..terpinga2.. alasan saya diberhentikan adalah tiada teamwork menurut supervisor/asst manager (tak silap saya).. bila dia tengok saya speechless tercengang.. saya tanya lagi apa maksud..terus dia kata ni arahan HQ KL kata saya tiada teamwork.. dia sambung lagi HQ boleh tengok di CCTV, lagi saya tercengang, saya tanya lagi..boleh jelaskan kenapa saya diberhentikan ? dan dia terus cakap saya tiada bergaul dengan department lain, Allahu. Hubungan saya dengan pekerja lain tiada masalah. Mereka pun baik dengan saya. Semasa saya diberhentikan hanya manager dgn asst manager sahaja yang tau.. pekerja lain tidak (sebab dia beritahu saya semasa waktu habis kerja). Saya memang tak dapat terima alasan tersebut..tapi tidak mengapa, mungkin kerja tersebut tidak baik untuk saya, saya terus je undur diri. Sebenarnya saya baru je start kerja minggu lepas di sebuah kilang di XX sebagai xx (jawatan gaji SPM). Selepas habis master, saya terus kerja di kilang tersebut. Saya tahu zaman sekarang susah cari kerja. Jadi, saya kerja je mana2 yang saya dapat. Apabila masuk je minggu yang ke dua saya kerja, masih tiada berita lagi dari manager, semasa hari kedua pada minggu kedua, saya dapat tahu dari org atasan..saya diberhentikan kerja atas alasan tiada teamwork min.. saya sedih sangat min.. tak munasabah langsung....saya redha tapi apakan daya, sakit sungguh hati ini.. Lagi pelik bila manager sendiri tak cakap sendiri kat saya nak berhentikan saya, pass dengan orang lain, nampak sangat cari alasan je nak diberhentikan. Itu saja luahan saya min.. Doakan saya dimurahkan rezeki untuk dapat kerja..
1