N*** A**** B**** M****** Y****'s avatar'
N*** A**** B**** M****** Y****3 tahun yang lepasConflict with Boss

assalamualaikum, salahkan jika sy menyatakan hasrat saya utk minta ot/komisyen since majikan minta sy edit 5 video (smbg kat rumah). sy cover keja office lain kot. Kena proceed 500order online.

sy bekerja kat butik pakaian which is byk dropship. Saya hanya dapat kejar almost 300 order sehari kalau utk new release (keja smpi 11mlm smbg dirumah). Kat butik sy keja ni sentiasa nak new release,sampaikan sy dgn team (4org) tak terkejar dgn order yg tersedia ada. kena packing lg. Majikan sedar keja dia bg tu byk, tp dia ckp dah byr gaji,kena buat keja. gaji yg diberi rm1200.. Tp majikan labelkan sy sbgi takde tanggungjawab & baru minta tlg sikit,dah berkira. Saya ke yg melampau sgt. Sy ingatkan sy dah tunjukkan progress yg baik since baru 1 bulan sy bekerja di butik tu.....kena check stock lagi,cust return baju rosak,courier kt aturkan, payment, harga. :)
0
W** R***** W** A* G****'s avatar'
W** R***** W** A* G****2 tahun yang lepas
Kerja melebihi had masa harian, tugasan dan gaji tidak balance,better angkat kaki resign..cari tempat yg kita rasa keje tu menyeronokkan dan efisyen..sebelum berlarutan dan bertambah stress baik la sis keje lain..
1
M*** A***'s avatar'
M*** A***2 tahun yang lepas
berhenti jela awak. gaji RM1,200 kena buat macam macam tak guna pun. geram pulak saya bila baca cerita awak. tak menyesal pun awak cari kerja lain, yang lagi worth it. awak pun baru satu bulan kerja kan? eee. saya tak boleh la dengan employer yang suka ambil kesempatan ni.
3