S***** A***'s avatar'
S***** A***2 tahun yang lepasMauLuah

Nak resign dari fnb sebab setiap hari shift full time 8pagi - 10 malam as a supervisor . Rehat 3 jam tapi kadang kadang tak rehat kerja sampai 10 malam sebab cust ramai ?.

Nak bagi surat resign sebab kena notice 1 bulan. Tapi asyik fikir je macam mana nak hadap dengan boss sebab saya sorang je lelaki yg jaga bahagian depan. Beli barang kedai saya yg beli. Budak dapur orang indonesia tak ade lesen. Nak cari pekerja susah ?. Sekarang pun kekurangan staff . Penat sampai tak cukup tidur. Opening closing saya yg buat sorang. Bukanya tak bersyukur kerja situ tapi takkan setiap hari 8pagi ke 10 malam kerja kat situ. Opening 730 pagi , closing kedai sampai 1030malam kerja hampir 15 jam sehari ? kerja dah 3 bulan. Setiap hari serabut fikir macam mana nak bagi alasan berhenti dan nak hadap boss selepas bagi surat ??
6
N** A***** B**** A****'s avatar'
N** A***** B**** A****2 tahun yang lepas
Hmm agak2 penat kerja awak tu padan tak dgn gaji atau worth it atau tidak? Mungkin boleh awak cuba cari pengalaman kerja di tempat yg baru
0
A***'s avatar'
A***2 tahun yang lepas
sebenarnya lebih elok berterus terang tentang masalah ni, kalau tak kata bos akan ingat yang awak boleh je buat sendiri. Mana tahu lepas luahkan boleh capai kata sepakat dan cari cara nak solve masalah ni.
1
Khairul ali bin abdullah 's avatar'
Khairul ali bin abdullah 2 tahun yang lepas
btl tu saya dh 6 tahun kje fnb memang penat dgn staff tiba2 MC dgn Resign..kite kena buat byk kje kebanyakkn managment teruk
1
A**** W***** b** A**** W****'s avatar'
A**** W***** b** A**** W****2 tahun yang lepas
upper management should have initiative to solved this issues.
2
Mohd Syamel's avatar'
Mohd Syamel2 tahun yang lepas
sbr ye cik
0
n** s******* b**** s******'s avatar'
n** s******* b**** s******2 tahun yang lepas
nowdays…fnb mmg cm nie….sy yg keje fnb neh pon dah x larat…dengan staff xda…kita yang atas neh mmg kne buat semua keje…
3