A**** A******'s avatar'
A**** A******2 tahun yang lepasMauLuah

DILEMA NAK BERHENTI KERJA ATAU BERTAHAN. DAPAT BOS TOKSIK DAN SELALU ATTACK ORANG BARU MACAM SAYA.

Saya nak berhenti kerja sebab bos toksik. Dia selalu attack orang baru macam saya. Alasan dia sebab nak bagi mental saya kuat. Saya bertambah stress lagi adalah dan saya memang tak minat dengan kerja saya yang sekarang ini. Saya nak berhenti tapi saya fikir komitmen dan masih tak dapat kerja lain lagi. Patut ke saya hantar surat berhenti walaupun kerja lain tak dapat? Setiap hari pergi kerja rasa nak berhenti walaupun dah cuba redha tapi masih tak boleh. Apa yang patut saya lakukan? Harap boleh berikan pendapat. Terima kasih.
27
Khadijah Binti Kasiran's avatar'
Khadijah Binti Kasiran1 tahun yang lepas
OK if you really nak berhenti sebelum dapat kerja. First of all, let them know your situation. How bad you feel, how much your contribution. Talk with manner, if you can say then you write it. Do say bad things too much. Give a compliment which you feel good and just said that a bit disappointed on the worse thing..
1
N**** N****** B**** M****** K*********'s avatar'
N**** N****** B**** M****** K*********1 tahun yang lepas
Kalau sy, rakan sekerja toksik, sy ok boleh bertahan lgi..tapi kalau bos yg toksik sy out awal2 sbb dia xmembantu kau utk maju. Rakan sekerja kita hdp waktu kerja je, kalau bos, dia la yg bagi ko gaji, yg nilai prestasi semua, kalau diri dia sendiri xok..payah. not worth it.
0
n** s******** h****** b**** r****'s avatar'
n** s******** h****** b**** r****1 tahun yang lepas
kalau awk rasa sgt stress stiap kali bgun pgi untuk ke kerja, better awk berhenti. mental health is more important than the salary. pasal commitments, after berhenti tu cuba buat part time job yg lain mcm grab ke rider shopee ke jnt ke. dlm masa yg sama apply job dkt tmpt lain jgk. kalau rasa boleh tahan dgn prangai bos tu lgi, bertahan. kalau bgun pgi je dh rasa stress nak ke kerja, berhenti sahaja. smoga dipermudahkan urusan awk, aamiin
0
S*** A***** B**** A**** W****'s avatar'
S*** A***** B**** A**** W****1 tahun yang lepas
Sy tgh alami skrg..tp big bos sgt baik that y Sy bertahan 17 tahun tp bile org baru masuk monitor...dia mcm suka hint Sy Cr salah..padahal Ade org yg LG teruk..Sy ase nak benti setiap kali tgok muka dia...event Sy try profesional dgn dia..
0
F**** N** N****** B**** A* R*****'s avatar'
F**** N** N****** B**** A* R*****1 tahun yang lepas
betull.. saya sedang alaminya dah hampir 4tahun kerja. dpt manager yg xreti lgsg nak urus, hal2 kerja kebanyakan atas bahu sy takpe lagi, ini sampai hal staff buat hal pun xreti handle. lari trus
0
N*** R******* B**** A**** A***'s avatar'
N*** R******* B**** A**** A***1 tahun yang lepas
Kalau tak tahan nekad je berhenti dan buat freelance sementara jumpa kerja yang sesuai banyak apps untuk part time macam trooper, fast jobs dll
1
N**** J****** B**** Z*****'s avatar'
N**** J****** B**** Z*****1 tahun yang lepas
Sy sdg mengalami situasi ni skrg. Mulanya sy ingin brhenti kerja walaupun belum dapat kerja lain. Hari² rasa stress memndgkn sy bt kerja srg², bos xnak tmbh staff lain. Gaji pun sikit sgt. Tapi, sy cuba pujuk diri sdri utk brtahan smpai skrg
1
ARIS BAGINDA BIN MD ANJAZI's avatar'
ARIS BAGINDA BIN MD ANJAZI1 tahun yang lepas
BERTAHAN JIKA CARA KERJA DAN GAJI SESUAI DENGAN ANDA
0
N**** s******* a***** b**** c** r**'s avatar'
N**** s******* a***** b**** c** r**1 tahun yang lepas
Mental mmg kena kuat tapi tak ada sesiapa yg berhak nak uji mental kita .. as a senior . They suppose to teach us based on kerja yg kita perlu buat .. bukannya menguji mental kita .. berhenti je
1
M******* a***'s avatar'
M******* a***1 tahun yang lepas
sy pn baru kena cm awk . 1st dpat boss dr neraka . mmg gilaa . toksik sgt .
0
N** H****** B**** H*****'s avatar'
N** H****** B**** H*****1 tahun yang lepas
Saya dalam keadaan bgini, 1 seja jawapan nya buat2 gila bila kerja.
2
A***** P*******'s avatar'
A***** P*******1 tahun yang lepas
Saya rasa kamu perlu bertahan sebelum kamu temukan pekerjaan baru. Dan saya rasa kamu boleh bawa majikan kamu untuk bincang perkara ini
1
saidatul husna's avatar'
saidatul husna1 tahun yang lepas
Berhenti jelaa daripada sakitkan mental helth hm
0
M******* A*** B** A**** S*****'s avatar'
M******* A*** B** A**** S*****1 tahun yang lepas
BERBINCANG SATU MEJA SEMBANG APA MASALAH ANTARA SATU SAMA LAIN
0
Nurkasilah bt mohd kassim's avatar'
Nurkasilah bt mohd kassim1 tahun yang lepas
teruskan bkerja