Haera's avatar'
Haera1 tahun yang lepasMauLuah

Di dalam surat tawaran, dah nyatakan kena hantar notis 1 bulan tapi boleh ke berhenti 24 jam?

Saya bekerja di satu syarikat ini selama 1 tahun 5 bulan . Dalam offer letter telah dinyatakan yang sekiranya saya mahu resign saya perlu memberi notis 1 bulan. paling saya tak bole tahan saya dan pekerja baru belum menerima gaji bulan 1 dan 2, memandangkan syarikat saya bekerja ini ada hutang dengan pihak HQ dan kekurangan bajet utk mmbayar pekerja,pada bulan 3 pengurus kami mencadangkan pekerja sama ada restday tanpa gaji,setiap seorg 4 jam kerja ataupun setiap seorang 2 minggu kerja,saya memilih utk restday (tidak turun kerja). saya dan pekerja baru hanya menerima gaji rm 500 sahaja pada bulan 3 ini . saya nekad nak berhenti kerja serta merta. Soalan saya di sini, boleh tak kalau saya bagi notis 24 jam walaupun dalam offer letter telah dinyatakan yg saya kena bagi notis 1 bulan dan bagaimana gaji saya bulan 1 dan 2 jika saya beri notis 24 jam? mohon pencerahan terima kasih
9
Mohd Syamil Bin Mohd Said's avatar'
Mohd Syamil Bin Mohd Said1 tahun yang lepas
daripada anda yang langgar kontrak, lebih baik buat report yang gaji tidak dibayar. dapat juga pampasan nanti.
0
J***** A***'s avatar'
J***** A***1 tahun yang lepas
Boleh. Tapi selalunya kene bayar ganti rugi/compassionate dekat company.
0
N** A***** B**** A** A***'s avatar'
N** A***** B**** A** A***1 tahun yang lepas
Refer semula pada offer letter. Kalau dinyatakan perlu 1 bulan notis. Pihak pekerja boleh hantar notis 24jam cuma perlu bayar notis sebulan gaji sebagai penalti.
0
YUSZAIZIE BIN MOHD PAUZEE's avatar'
YUSZAIZIE BIN MOHD PAUZEE1 tahun yang lepas
Pada hemat saya, sebaiknya berbincang dengan majikan berkenaan perkara ini. Pasti ada jawapannya.
0
N** H****** B**** H*****'s avatar'
N** H****** B**** H*****1 tahun yang lepas
Yang saya tahu notis 24 jam lebih bnyk gaji akan dipotong.
0
K****** A*******'s avatar'
K****** A*******1 tahun yang lepas
terpulang company kalau majikan saya perlu bagi notis atau kna byar
0
RAAT NUR NABILA BINTI ARIS  HARIS's avatar'
RAAT NUR NABILA BINTI ARIS HARIS1 tahun yang lepas
Selalu nya kalau dalam surat tawaran dah dinyatakan kena hantar notis 1 bulan maksudnya kita kena ikut prosedur yang telah d tetapkan. Kalau tidak gaji tidak akan masuk @ kita akan kena penalti
0
Harish Akmal's avatar'
Harish Akmal1 tahun yang lepas
Boleh, tapi biasanya kena bayar kos tender 24/7 tu berjumlah 1 bulan gaji atau 2 bulan gaji (depends on company)
1
M* A*** M* A***'s avatar'
M* A*** M* A***1 tahun yang lepas
i do coll boy sex job. you pales have
5
W** M****** H****** b** M** z**'s avatar'
W** M****** H****** b** M** z**1 tahun yang lepas
selalu nya boleh berenti 24jam... tapi gaji untk 1 minggu keja tak di bayar
2