N**** A***** b**** M****** A****'s avatar'
N**** A***** b**** M****** A****2 tahun yang lepasMauLuah

Macam mana nak cari kerja kalau kita tak banyak skills dan work experiences? Ada ke yang nak terima kalau sekadar 'basic skills' je?

Saya teringin nak cari kerja lain selepas hampir 6 bulan kerja part-time. Sejak kerja part-time dekat tempat baru - rakan kerja yang bermasalah, saya tak rasa enjoy macam saya kerja jaga kedai dulu. Pada masa yang sama, saya memang tengah cari kerja lain. Tapi Macam mana nak cari kerja kalau kita tak banyak skills dan work experiences? Ada ke yang nak terima kalau sekadar 'basic skills' je? Saya pendiam, pemalu. Saya boleh kemas2 sebab memang kerja part time kemas homestay, roomstay. Saya suka menaip. Microsoft words, powerpoint tu basic je tahu, kalau excel tak pandai guna lagi. Kalau mohon kerja kerani, boleh ke apply kalau sekadar ini je yang pandai? Atau ada kerja-kerja lain yang saya boleh apply? Ada ternampak jobs dekat Linked in, pasal Appen. tapi saya tak tahu apa benda tu. Anyone tahu pasal Appen, tolong jelaskan ya :)
40
Fatin Asma Ahmad's avatar'
Fatin Asma Ahmad1 tahun yang lepas
restaurant area mne ye ?? ade vcancy lg ke??
0
L**** C**** Y**'s avatar'
L**** C**** Y**1 tahun yang lepas
Nak upgrade skill cepat? join company chinaman, semua kena buat, semua sapu, tau2 dah 5 tahun kerja, mesti byk belajar nanti. **kalau sanggup la**
0
Muhd Aisar rashdan 's avatar'
Muhd Aisar rashdan 1 tahun yang lepas
area mna ni
0
Muhammad Nurhakim Bin Yahya's avatar'
Muhammad Nurhakim Bin Yahya1 tahun yang lepas
Kalau nak kerja pejabat, pastikan awak tahu asas dalam menggunakan Word, Powerpoint dan Excel. Itu perkara paling umum yang perlu diketahui
0
MOHD FIDZHAM BIN RODZI's avatar'
MOHD FIDZHAM BIN RODZI1 tahun yang lepas
Yes nak thu
0
daniel atiq's avatar'
daniel atiq1 tahun yang lepas
bang ad kosong lagi tak?
0
daniel atiq's avatar'
daniel atiq1 tahun yang lepas
nak keje bolee area mane tu
0
s******'s avatar'
s******1 tahun yang lepas
Ada . Sy nak
0
N** H***** A******* B**** P****'s avatar'
N** H***** A******* B**** P****1 tahun yang lepas
Boleh jerr apply kalau mmg tk byk skills and work experiences.. Try to prioritise tempt kja yg mmg tk focus on professional experiences.. Mmg byk tmpt nak terima asal kan awk willing to learn..
2
Mohd Umar Khuzaimie's avatar'
Mohd Umar Khuzaimie1 tahun yang lepas
dimana?
0
Nazri 301194's avatar'
Nazri 3011941 tahun yang lepas
saya mahu
0
NUR AMIRAH BINTI RAZALI's avatar'
NUR AMIRAH BINTI RAZALI1 tahun yang lepas
pm saya , kita takperlu pengalaman atau sebagainya , janji datang kerja buat kerja
0
Misha Alba's avatar'
Misha Alba1 tahun yang lepas
iya saya nak 0178904832
0
SADURIN BIN GABIN's avatar'
SADURIN BIN GABIN1 tahun yang lepas
lebih banyak lagi bagus
0
zylah's avatar'
zylah1 tahun yang lepas
area mana