N** M*** W*** B**** H********'s avatar'
N** M*** W*** B**** H********1 tahun yang lepasMauLuah

PATUT KE SAYA BERHENTI KERJA YANG SEKARANG DAN MULA CARI PEKERJAAN YANG LAIN?

Hi/Assalamualaikum, saya dah bekerja dalam company yang sama selama hampir 3 tahun. Mula-mula semuanya okay je, biasalah stress kerja tu normal. Bila stress pasal kerja hanya dekat office je, bila balik dah rasa okay je, means takdelah terbawa stress tu sampai ke rumah. Tapi selepas saya diberi peluang untuk bekerja di department lain dan bekerja bersama orang lain, stress kerja tu saya terbawa-bawa ke rumah. Bukan apa, colleague yang ada sekarang ni besar kepala dan suka mengarah umpama dia lah boss. bila sampai masa kena reporting dekat weekly meeting dihadapan boss, macam-macam alasan yang diberikan bila kerja tak siap. dalam pada masa yang sama rate gaji dia lebih tinggi dari saya. dia ada bagitau yang dia akan demand kenaikan gaji and dia berani jamin top management approve benda tu sedangkan saya gaji masih level sama tapi beban kerja yang berlambak. ada sampai satu hari saya menangis kerana terlampau stress dan rasakan benda ni sangat unfair, yelah colleague punya perangai macam ni, top punya decision berat sebelah..so patut ke sya submit je resign letter dan mula cari pekerjaan baru?
2
M******* A*** F*** b** A***'s avatar'
M******* A*** F*** b** A***1 tahun yang lepas
Cari kerja lain dahulu sebelum berhenti. Ekonomi sekarang tidak menentu. Bertahan dahulu.
0
Florence Andan Jefferson's avatar'
Florence Andan Jefferson1 tahun yang lepas
Pendapat saya, cari kerja dulu. Bila dah yakin dapat, barulah berhenti
0
A**** D*****'s avatar'
A**** D*****1 tahun yang lepas
Awak ada masalah ke kat tempat kerja awak?
0