Siti Sarah's avatar'
Siti Sarah1 tahun yang lepasMauLuah

Hi semua saya sebenarnya tengah mencari kerja kosong kerajaan tapi bila dah lama apply rasanya macam susah sangat nak dapat. Rasanya macam betul bila orang cakap kena guna kabel baru boleh dapat kan?

Saya ni berumur 28 tahun dan sekarang ni kerja di dalam swasta. Sejak saya habis belajar dulu memang saya tak pernah miss langsung untuk mencari kerja kosong kerajaan. Tapi bila dah lama lama apply ni rasanya memang betul orang cakap kerja kosong kerajaan ni semuanya perlukan orang dalam baru boleh dapat. Dah banyak interview saya masuk malah saya ambil kelas lagi untuk bantu saya dalam interview kerja kerajaan tapi semuanya tak berjaya. Adakah betul kerja kosong kerajaan ini hanya untuk orang yang kenal orang dalam sahaja atau tidak? Apa pendapat anda?
8
A***** R******* J********'s avatar'
A***** R******* J********1 tahun yang lepas
kerja kerajaan ini kalau bukan cable, kalau bukan loghat 1 negeri mmg susah nak dapat..lagi pun sekarang lebih byk keluar mystep dan kontrak dari tetap..
0
I**** S***** R******'s avatar'
I**** S***** R******1 tahun yang lepas
ya sedih sebab banyak kali dah mohon semua tidak berjaya, kadang pilih ja jawatan gred rendah walaupun ada degree, akhirnya bawa diri kerja kilang ja
0
M******* A*** F*** b** A***'s avatar'
M******* A*** F*** b** A***1 tahun yang lepas
Ya dan tidak. Ya, bagi sesetengah jawatan. - Kebarangkalian penjawat awam semasa yang hendak dinaikkan pangkat (contoh Gred 19 ke 41) *Memang pernah berjumpa dan sempat berbual dengan calon yang hendak dinaikkan pangkat.
0
B***** I****'s avatar'
B***** I****1 tahun yang lepas
Apply sini, cuba dulu baru tahu...... https://www.maukerja.my/ms/job/3592197-financial+services+consultant
0
m*******'s avatar'
m*******1 tahun yang lepas
Saya juga mengalami masalah yang sama ketika mencari kerja kosong kerajaan sekarang ni. Saya sampaikan rasa kerja kosong kerajaan ni macam dah tak sebanyak dulu sahaja. Dulu rasanya bila search jer kerja kosong kerajaan memang banyak keluar tapi sekarang bila search kerja kosong kerajaan sikit jer keluar. Adakah ramai yang masih tidak pencen kerja kerajaan?
4