NuurAzieyra Kechiq's avatar'
NuurAzieyra Kechiq1 tahun yang lepasMauLuah

Dilema nak teruskan berhenti kerja ataupun teruskan planning berhenti buat business online dirumah.

Kerja yang sekarang ni mmg burn out sikitlah sebab susah nak dapat cuti, hanya diberikan cuti seminggu sekali sahaja ( itupun kadang boss whatsapp tanya cuti tu ada nak kemana-mana ke, kalau takde boleh tak bukak kedai nanti saya akan bayar cash RM80 ) Bukan apa bila dah berkhawin ni kdg kena fikirkan jugak tentang pasangan dan family. sabtu ahad mmg kerja, takde masa langsung untuk diri sendiri dan jugak untuk family. so far ni company melayu boss aku tu mmg baik tak kedekut soal gaji bayar mmg on time, untuk lunch pun dia dah sediakan so aku boleh jimat banyak jugaklah xyh beli makanan tengahari. ( kena savinggg zaman inflasi ni ) tapi tulah kdg aku rasa tak happy kerja kat situ, mungkin aku letih/penat/tak cukup rest/mental aku pun penat. aku bercadang nak berhenti kerja tu last december ni, ingat nak buat business online dirumah tapi aku macam tak yakin pulak dengan diri sendiri, yela macam2 fikir kalau business aku tu tak menjadi macam mana kan ? so far aku takde apa2 hutang/komitmen tetap lagi, alhamdulillah sbb smua org nak hidup bebas dengan hutang kan ? fikir dan fikir sampai tak kesudah, stress jugak. btw kat tempat kerja aku ni takde org lain tau, maknanya aku sorg je staff kat situ so aku takde problem dengan kawan sekrja. tapi 8 jam kerja sorg2 takde kawan nak borak sembang2 uishhh mcm naik gila dah aku hahah, ada gak yang bercakap dengan dinding nanti. sooo tu jelah, apa pendapat korg ? komen yang membina ye sobat2 sekalian. :)
5
W Mohd Faiz bin W Mohd Nor's avatar'
W Mohd Faiz bin W Mohd Nor1 tahun yang lepas
Bg sy teruskan kerja tu. Faham situasi dan masalah awak tapi saya ingatkan awak bahawa awak sekarang ada pendapatan. Saya buat bisnes online juga sambil bekerja.saya tak akan berhenti kecuali income saya selama setahun stabil
0
w***'s avatar'
w***1 tahun yang lepas
kirja Batu gunung
0
AINI SYAHZANANI BT MOHD AZLI's avatar'
AINI SYAHZANANI BT MOHD AZLI1 tahun yang lepas
sama macam saya.. 😭
0
M******* A*** F*** b** A***'s avatar'
M******* A*** F*** b** A***1 tahun yang lepas
Rujuk semula Job Description, buat planning semula bersama majikan. Mungkin boleh usahakan cari jalan tengah. Sambil-sambil tu, kalau nak cuba berniaga online/dropship pun boleh juga. Jangan berhenti dalam ekonomi semasa.
0
Akhbar bin Zakaria's avatar'
Akhbar bin Zakaria1 tahun yang lepas
Cuba buat bisnes online part time dulu sekurang2nya 6 bulan tengok sesuai tak sebab dunia sales sangat mencabar. Sekiranya ok boleh pertimbangkan berhenti kerja. Sekiranya dah terlampau burn out boleh pertimbangkan berhenti kerja segerakerana kesihatan mental yang paling penting
3