n** i**** b* a** r****'s avatar'
n** i**** b* a** r****1 tahun yang lepasMauLuah

Kerjaya dan soal hati bersama emosi yang pelik

saya sudah bekerja 5tahun lebih dalam sebuah syarikat logistik. persekitaran yang kondusif, rakan pejabat yang baik, bos yang sangat baik tapi kenapa saya rasa seperti ingin mencari tempat kerja yang baru. saya rasa seperti sudah tiada hati untuk kerja di sini. adakah ini yang dikatakan seperti "burn out syndrome"? yang berkaitan dengan kerja yang banyak bila ada shipment baru. saya rasa macam dah bosan dengan keadaan sekeliling saya. kadang kala seperti taknak datang kerja tapi saya bukanlah dari keluarga yang kaya raya. pergi kerja ada duit dan sebaliknya. bagaimana saya mahu merawat hati dan emosi ni?
7
SITI NOR HIDAYAH BINTI HASAN's avatar'
SITI NOR HIDAYAH BINTI HASAN1 tahun yang lepas
Kena bersyukur ramai lagi yg sedang mencari kerja. Awak perlu motivasikan diri atau jika ingin cabaran baru, awak boleh mohon kerja lain juga...Sebab kesihatan hati cuma awak yg tahu..Buat apa yg kita happy.Datang dengan baik dan tinggalkan company dengan cara baik. Good luck untuk kita semua... Apa yg awak rasa tu normal.
4
M******* A*** F*** b** A***'s avatar'
M******* A*** F*** b** A***1 tahun yang lepas
Ambil cuti dan pergi melancong untuk "refresh" dan lihat dunia luar. Atas faktor kerja berulang (repetitive job) lambat -laun memang akan terasa bosan. Fikirkan jangka pendek dan jangka panjang jika hendak berhenti/hijrah.
1