M*** D*** B** J******'s avatar'
M*** D*** B** J******•1 tahun yang lepasMauLuah

Setiap Hari Mohon Kerja Kosong & Sangat Mengharap Dapat Panggilan Temuduga.

Salam. Saya telah berhenti kerja pada bulan 6 dan sehingga kini, saya masih tidak menerima sebarang tawaran kerja walaupun telah membuat permohonan kerja setiap hari di Jobstreet, maukerja, indeed, linkedin dan etc. Ada juga permohonan yang telah saya buat melalui emel terus kepada pihak syarikat. Kadang saya rasa macam satu kesilapan besar bila berhenti kerja tanpa ada sebarang back up plan atau tawaran kerja lain, walaupun pada hakikatnya saya memang tidak boleh tahan lagi bekerja di tempat lama disebabkan karenah management dan personal attack yang telah saya terima. Disebabkan keadaan saya sekarang yang mungkin boleh dilabel sebagai penganggur berjaya, saya berasa sangat rendah diri dan malu dengan mak ayah, adik-beradik dan kawan-kawan. Saya juga telah memohon pelbagai kerja tidak kira gaji, pengalaman kerja atau background study, namun tetap gagal untuk sekurangnya dipanggil temuduga. Setiap hari saya berharap ada jawapan yang positif dengan setiap permohonan kerja yang telah saya mohon, namun sebaliknya berlaku. Ada ketika saya rasa sangat stress bila kenangkan keadaan diri yang masih tidak bekerja, dan juga duit simpanan yang semakin menyusut. Walau apa pun, saya akan tetap terus mengharap akan ada sinar untuk saya bekerja semula dan membina keyakinan diri saya seperti dulu. InsyaAllah, amin.
23
Mohd khairudin bin paiman's avatar'
Mohd khairudin bin paiman•1 tahun yang lepas
Hi.. Sya ni dh apply kerja dgn pengalamn pengalamn yg ada. Tp skrg bila sya apply mmg susah nak pgl interview and dpt kje ke. Iklan kje byk tp tu la. Same jer.skrg mmg susah dpt kje. Sblm ni dpt 1 interview tp xde rezeki dpt kje.
0
iyah topek's avatar'
iyah topek•1 tahun yang lepas
Stay penang
0
M*** D*** B** J******'s avatar'
M*** D*** B** J******•1 tahun yang lepas
Saya stay Johor. Ramai juga sama situasi seperti saya. InsyaAllah, moga ada rezeki untuk kita semua.
0
Wan Muhamad Syahmi bin Fadahus's avatar'
Wan Muhamad Syahmi bin Fadahus•1 tahun yang lepas
Saya pu sama masih mencari pekerjaan..
0
NURUL ATIKAH ZAKARIA's avatar'
NURUL ATIKAH ZAKARIA•1 tahun yang lepas
Pokok sena,kedah..maaf lmbt reply..
0
jamal bin musakkai's avatar'
jamal bin musakkai•1 tahun yang lepas
jawatan kosong banyak tapi tidak ada yg panggil iv entah kenapa
1
SITI NOR HIDAYAH BINTI HASAN's avatar'
SITI NOR HIDAYAH BINTI HASAN•1 tahun yang lepas
Teruskan apply. InsyaAllah dalam seribu kita apply ada 1 rezeki ....Yang penting keep apply dan hadir interview. Ia juga dapat membantu communication dan keyakinan diri.
2
FATAH FAIKHMAN BIN SULAIMAN's avatar'
FATAH FAIKHMAN BIN SULAIMAN•1 tahun yang lepas
saya stay sabah
0
salina rahman's avatar'
salina rahman•1 tahun yang lepas
saya pun tngah mencari pekerjaan tetap semoga dipermudahkn segala urusan kita 😊
1
Syuffian Hamzah's avatar'
Syuffian Hamzah•1 tahun yang lepas
saya menetap di melaka, sedang mencari kekosongan jawatan.
1
ASYIQIN RAMZAN's avatar'
ASYIQIN RAMZAN•1 tahun yang lepas
Betul tu,sama situasi Saya:)
1
Muhammad irwansyah's avatar'
Muhammad irwansyah•1 tahun yang lepas
stay kl
0
A**** S******'s avatar'
A**** S******•1 tahun yang lepas
setapak kl