M****** e****'s avatar'
M****** e****2 tahun yang lepasMauLuah

Bebanan kerja yang lebih, terlampau stress dan gaji tidak setimpal dengan kerja..

Salam dan salam sejahtera.. Saya nak luah mengenai kerja saya..saya berkerja dalam sektor pembinaan..saya dah kerja dengan company ni hmpir 4 tahun..sekarang ini,saya terlalu stress dengan kerja..dalam tapak pembinaan tu,kiranya saya seorang la pegang semua jawatan yang ada dalam carta organisasi..saya site supervisor..saya site safety supervisor,saya la ala2 project manager..saya order barang..saya terima barang..kerja nk cepat..kemudahan bos tak sediakan..saya nak jaga site tu bukan unit rumah dalam kuantiti yang sikit..tapi hampir 200 unit...saya la selesaikan masalah pekerja..kiranya semua tu terletak dekat kepala saya..kongsikong tak ada langsung dari start project...saya betul2 stress..lepas tu bising2 dan perli saya dalam group whatapp cakap saya tak pandai atur kerja apa bagai..ot pon tiada..bila saya luahkan kt dia,dia cakap pusing2..dia cakap,dulu dia pon handle juga unit banyak macam saya jaga ni..apa yang saya tau,dia dulu project manager..mana munkin project manager nak buat kerja supervisor...sejak kebelakangan ni dia asyik cari salah saya dan hubungan saya sebagai pekerja dan dia sebagai bos pon saya buat tak endah saja..bila di layan,lagi sakit hati..apa perlu saya buat??tq admin..
6
R****** I****'s avatar'
R****** I****2 tahun yang lepas
Kalau terlebih santai sangat kerja sampai boleh layan Netflix. Korang rasa best ke kerja ? Sometimes i feel like “aku ni makan gaji buta ke ?” Tapi serious mmg takada kerja langsung kadang. Advice pls
0
Abdul Hafiz Idlan Bin Mohamad Shuhaimi's avatar'
Abdul Hafiz Idlan Bin Mohamad Shuhaimi2 tahun yang lepas
wsalam , sama la kes. Bebanan kerja terlebih gaji tk setimpal , tapi saya baru kerja 4 bulan. Tgh dilema sma ada nk stay cukupkan 1 tahun atau berhenti
1