N** A*** S****** b**** A****'s avatar'
N** A*** S****** b**** A****2 tahun yang lepasMauLuah

Assalamualaikum .saya saja nk meluah. Saya baru setahun kerja dalam bidang sale,kira baru lagi laa .tentang gaji okey je basic + komisen .kekadang komisen yg dapat melebih gaji basic.

Bila macam ni akan ada yang jenis dengki bila rezeki kita lebih dari dia. Hati ini hanya mampu bersabar bila macam2 yg jadi bila ada yang tak puas hati,kena fitnah, khianat. Prinsip sy, 'niat aku merantau jauh2 sebab nak cari rezeki untuk diri dan keluarga, abaikan cakap orang sebab bukan dia yang bagi kita gaji'. Kadang hati ni tisu, bila tak mampu nak tahan rasa nak berhenti awal sebab environment tempat kerja yang dipenuhi toksik .bila fikirkan balik, susah nak cari kerja zaman sekarang dan sentiasa ingatkan diri, kat mana2 tempat pon takkan ada yang sempurna.jika gaji okey, environment pulak yg tak okey . Tapi hari ni betul2 sedih sebab kawan2 yang rapat ,tempat meluah perasaan dah nak berhenti sebab tak tahan dekat sini. Jika diikutkan dah 3,4 orang masuk dan berhenti, tapi kita hanya mampu bertahan sebab nak cari rezeki dan taknak menganggur. Dulu pernah mengalami anxiety disebabkan perbuatan orang2 kat tempat kerja termasuk bos. Sekarang alhamdulillah dah okey bila dah tak pikirkan apa orang nak kata ,sentiasa ingatkan dan mengadu dekat Allah jika terjadi apa2. Tapi itu laa kadang hati ni tak kuat, tahu2 balik rumah menangis kat bucu katil dah hahaa ..kawan2 ada kata2 semangat tak untuk saya rasa kembali bersemangat untuk terus bekerja di sini. Terima kasih semua :)
4
MUHAMAD HAFIS BIN SHOIAD's avatar'
MUHAMAD HAFIS BIN SHOIAD2 tahun yang lepas
banyakan solat dik. minta petunjuk. cuba cari bukU ni baca tajuk nya .. THE RULES OF WORK. mcm mana u nak hadapi cabaran demikian. kita kena blend in. balance prinsip kita ngn hakikat kerja sebenar
0
Muhammad Ismail Bin Abd Mutalib 's avatar'
Muhammad Ismail Bin Abd Mutalib 2 tahun yang lepas
Sambungan..... Adakah kerja anda mengganggu waktu solat/ibadah anda?
2
Muhammad Ismail Bin Abd Mutalib 's avatar'
Muhammad Ismail Bin Abd Mutalib 2 tahun yang lepas
Wa'alaikumussalam....hai....ni saja je ye....sepanjang kerja ada tak pencapaian/target yg anda dapatkan?... Tanya jugak, adakah bertahan hanya sebabkan takut x de tawaran kerja lain? Apa matlamat/keutamaan anda yg anda fokuskan
1