Syida Shafie's avatar'
Syida Shafie2 tahun yang lepasOther Career Advice

Shaould i stay or go?contract staf yang 6 tahun bekerja di GLC.

Begini,saya dah 14 tahun pengalaman kerja It.dulu saya permanent staff and naik gaji pon ok.8 tahun jugak,naik 5k sepanjang kerja dr fresh gras oklah bg saya.masa company having financial ,sy decide untuk move on.since sy nak dpt.oeja,sy naikkan just 4% je comaony GLC.ruoanya renewable contract.tp sebab sy ingat boleh naik gaji mcm company sebelum tu so ay accept. Bila dah accept tu lah mula rasa x hapi.kerja ok sebab documentation je,tpi OT tak ada.tp kerja siang malam kadang tu sebab kerja dalam projek.cuma senangla ambil cuti ke ape sebab GLC kan..ambil anak or anak sakit pun senang.dpt medical outpatient pun banyak comapre comapany lepas. Masalahnyaaa.ni,dah masuk 6 tahun.setiap tahun naik 100 je lepas tu 4 tahun dah x naik,gaji.saya dpt peluang lain banyak kali tp sy lepaskan sebab serba salah.tkaut masuk comapny lain susah pasal anak2. Jadi pendapat u oll la sebagai perempuan macam mana?offer sy dpt ni di kl(perlu naik lrt).sekarang kerja ptrajya senang la lagi. Pening fk.gaji saya sekarang mmg tak padanla sbb ada masters tp gaji mcm x naik n kontrak lg.kire murah sgt. Pening sungguh
5
雪诺's avatar'
雪诺1 tahun yang lepas
越南🇻🇳,马来🇲🇾,缅甸🇲🇲,印尼🇮🇩,泰国🇹🇭, 台湾, 中国🇨🇳,新加坡🇸🇬,菲律宾🇵🇭,老挝🇱🇦,柬埔寨🇰🇭 ✴️会中文 + 有经验都可以来面试 ⭐️⭐️⭐️总部直招人事⭐️⭐️⭐️ ——————【岗位】—————— 🎈赛事专员:20K-40K+绩效 🎈活动运营:15K-30K+绩效 🎈主播人员:15K-20K+绩效 🎈数据分析:15K-18K+绩效 🎈产品运营:13K-16K+绩效 🎈运营专员:12K-18K+绩效 🎈UI设计师:20K-30K+绩效 🎈风控专员:10K-13K+绩效 🎈质检专员:9K-10K+绩效 🎈客服专员:10K-12K+绩效 🎈财务专员:18K-35K+绩效 🎈技术支撑:14K-30K+绩效 🎈CEO助理: 20k起+绩效 🎈招聘专员:12K-15K+绩效 🎈行政前台:10K-13K -------------------------------------- ✈️@JSHRxuenuo ✈️@JSHRxuenuo ✈️@JSHRxuenuo ✈️@JSHRxuenuo 福利特遇∶ 🔸 全勤奖 500RMB(当月上满26/27天) 🔸 绩效:1000RMB-1万RMB不等(看岗位) 🔸 节日礼金 🔸 基本福利:公司提供住宿以及日常用品,2-4人间,有专人每天打扫生;不住宿舍,房屋补助每月12500p. 🔸 餐食福利:公司每天提供3餐 🔸 假期福利 🔸 年终福利:13、14薪+春节红包 🔸 安全保障:每月有医疗报销 🔸 忠诚奖励∶ 入职满2年以上即可享有年忠诚奖 ✈️@JSHRxuenuo✈️@JSHRxuenuo✈️@JSHRxuenuo
0
norfaztul suria bt zanordin's avatar'
norfaztul suria bt zanordin1 tahun yang lepas
smoga dimudahkan urusan..buatla rational pro and con keputusan..btw jika byk con maka bolehla resign..btw jika nakkan kerja santai dari rumah bolehla mula buat site income melalui jualan produk DAG ..DAS ABDUL brand memang dah terkenal..sistem yg mudah dan senang je nak jual bantal hotel dah melahirkan ramai usahawan DAG sejak 7 tahun lepas...jika berminat nak tau lebih pm 0166371460...jangan malu berniaga jika buat betui betui 100ribu pun bole capai..tiada yang mustahil..jom pm sis ya.... www.wasap.my/60166371460
0
N******* B* A**** T****'s avatar'
N******* B* A**** T****1 tahun yang lepas
Sekarang penawaran kerja yang setara gaji Master sangat susah nak dapat kecuali anda menceburi kerjaya sebagai pensyarah ataupun penyelidikan. Realiti sekarang, kebajikan perubatan oleh syarikat syarikat sangat susah untuk dapat dan ekonomi sekarang tidak menentu. Kenaikan dan bonus daripada syarikat adalah tipis. Pada pandangan saya, Puan cuba untuk bertahan di GLC kecuali kalau puan dah jumpa syarikat yang lebih baik daripada GLC.
0
M*** D***** b** M** N**'s avatar'
M*** D***** b** M** N**1 tahun yang lepas
apa pun keputusan saya sokong
0
Norshima Misman's avatar'
Norshima Misman1 tahun yang lepas
Must aware that our public transport is horrible.Spend time 2jam pergi,2jam balik-Klg-KL-klg.Sampai rumah penat.Gaji mmg best but family time xde kualiti.Better cr company yg dkt2.Still manageable.
3
H****** b**** H*****'s avatar'
H****** b**** H*****1 tahun yang lepas
You cuba discuss baik dengan boss & tanya dia mcm mna cara nak jadi permanent staff & change to better position. Explain nicely to your boss about your wide working experience and you have achieved Masters Degree. Just try it 😊
1
Muhamad firdaus bin mohd fuad's avatar'
Muhamad firdaus bin mohd fuad1 tahun yang lepas
up plo Pollo op lol LL o
0
Muhamad firdaus bin mohd fuad's avatar'
Muhamad firdaus bin mohd fuad1 tahun yang lepas
up plo Pollo op lol LL oo
0
N** S****** B* M****** Z**'s avatar'
N** S****** B* M****** Z**9 bulan yang lepas
kalau mcm tu awk kena pk 1 je. nak gaji ok ke nak rasa selesa amik anak2. sbb x smua benda kita bole dpt dlm 1 masa.
19
M******* I***** B** K***********'s avatar'
M******* I***** B** K***********1 tahun yang lepas
Mcm mana dpt keje di GLC tu? Any link or Web untuk apply.
3