M**** J*****'s avatar'
M**** J*****2 tahun yang lepasResignation Concerns

Nak resign sebab stress tapi manager offer naikkan gaji supaya xda jadi berhenti.

Dari hari pertama kerja...rasa nak berhenti....tapi sekarang dah 4 bulan kerja even tiap hari rasa terpaksa nak kerja.nak resign tapi manager tolak surat resign dan offer naikkan gaji...tapi sekarang saya rasa lagi bagus xda naikkan gaji..hari tu kata naikkan gaji sebab perfomance okay cepat belajar..tapi kenapa bagi kerja org lain pada saya...kerja org lain yg tak perform kasi kat saya..ingat nak sgt ke kenaikan gaji tu...Stress hari2..Lepas tu paksa org ambil unpaid leave..tu pun kata klau dah siap makan trus sambung kerja...kerja account..tapi hari2 turun stor...bukan sekali..sehari mau 10 kali naik turun...
0
Haera's avatar'
Haera8 bulan yang lepas
ini berdasarkan pengalaman saya dulu tahun 2014 bekerja 11 bulan disuatu tempat, perasaan dan apa yg awak hdap ni saya pernh mengalaminya dulu. saranan saya BERHENTI terus sahaja bkn tak penting duit,duit penting tpi yang lagi kita utamakan adlh kesihatan mental dan fizikal. saya pernh nak berhenti kerja selepas 3 bulan kerja sbb saya stress mental tak elok dan penat pagi baru pulang kerja ttapi saya memaksa diri utk bertahan smpai 11 bulan, mental bertambh teruk krn saya memaksa diri.manager offer naikkan gaji saya so terpaksa hold kn niat berenti. perubahannya hnya lah nilai wang shja diri sendiri tak ada perubahan positif stress makin bertambah. mereka hnya mengumpan pekerja, selepas naikkan gaji mereka akn menmbhkan lagi beban yg bkn kerja kita tpi kena kita lakukn. ini cuma saran saya,keputusan dari anda sendiri fikirkan diri sendiri dulu,mental dn fizikal anda.
4