Syuk's avatar'
Syuk3 tahun yang lepasTermination Rules

Aku stress. Aku tak terdaya nak hidup

Nak cerita sikit sy prnah kerja di syrkt penerbangan tpi sy dibuang wktu hrtu. Sy buat mcm2 kerja lain tpi komitmen plak tinggi,anak ramai.Tdur shari dua jam je.Sy rasa saya dah terdaya nk truskn hdup
1
Nurhidayah Mohamad @ Awang's avatar'
Nurhidayah Mohamad @ Awang3 tahun yang lepas
buka tafsir Al-Quran , dgr bacaan Alquran yg sekali dgn tafsir. syukur lah at least awak bkn pesakit kronik
0
Alysah Ali's avatar'
Alysah Ali3 tahun yang lepas

Kadang-kadang kita fikir kita seorang sahaja yang dalam keadaan susah. Mungkin ada yang berpendapat orang yang tidak berkahwin tiada tanggungjawab, dan orang yang dah berkahwin, banyak tanggungan. Hakikat ada segelintir orang yang single perlu menjaga ibu & bapa yang semakin tua dan memerlukan tenaga & tekanan yang lagi tinggi lebih-lebih lagi libatkan keluar masuk hospital, perubatan yang tinggi & makanan. Mana yang tidak cukup, perlu dicukupkan sebaik mungkin. Dengan rela hati terpaksa buat 2-3 kerja dalam masa sehari. Pencari rezeki dalam rumah hanya seorang sahaja - bil nak kene bayar, hutang keliling pinggang tp alhamdulillah mereka survive. Cuma pemikiran kita kene berubah dari kehidupan sedikit mewah kepada hidup sederhana. ubah cara kita mana yang mampu sahaja kita dahulukan. so teruskan hidup jangan give up.

3
Alisha's avatar'
Alisha3 tahun yang lepas
Hakimi, memang susah sangat sekarang tapi jangan putus asa. Harapnya semua dipermudahkan!
1