Mohd Ridwan Bin Miru's avatar'
Mohd Ridwan Bin Miru1 tahun yang lepasMauLuah

aku seorang Pengangguran yang tiada penghujung selepas graduasi

Saya nak luah sikit perasaan saya....saya dah tamat pengajian tetapi sehingga sekarang masih belum ada panggilan pekerjaan yang masuk lagi. ianya sudah menghampiri 4 bulan juga saya menganggur. bukan tidak bersyukur tapi tengok lah. ada satu tempat tu saya mohon siap hantar resume dan tk lepas tapi besoknya ada org baru pula masuk dan dia dapat. selalu berfikir kalau mcm ni berterusan mcm mana nak atur pergerakaan next, urus ptptn lagi. dah hambur di merata-rata tempat sampai sanggup bepanas tapi end sama juga huhuhhu. rasa nak nangis pun ada jugak
3
Nur Atikah Binti Buang's avatar'
Nur Atikah Binti Buang1 tahun yang lepas
Hi awak, kita ada di situasi yang sama. But insyaAllah trust the process. Mungkin sekarang bukan waktu yang tepat untuk kita. Mungkin tuhan nak bagi yang terbaik dengan cara yang terbaik. Jangan putus asa okey.
0
nurhanisa binti zawawi's avatar'
nurhanisa binti zawawi1 tahun yang lepas
saya pun 3 tahun graduate tp msih krja retail. keje aje apa2 musim skang tak boleh memilih kalau nk duit. smoga dipermudahkn urusan & dmurhkn rzeki
0
M*** I**** I**'s avatar'
M*** I**** I**1 tahun yang lepas
sementara tunggu panggilan, keje retail dulu like uniqlo or zara. u gain more skills like handle cash flow, communication, team work, plus dpt kwn baru and also bulan2 bank ada seribu lebih drpd 0 sen
7