dsfsdf's avatar'
dsfsdf3 tahun yang lepasAbout Salary & Benefits

Gaji makcik cleaner yang dah kerja more than 10 years lagi tinggi dari gaji fresh grad. Realiti tahun 2021. Pandangan ?

0
Nor sabariah rasidah binti yusop's avatar'
Nor sabariah rasidah binti yusop2 tahun yang lepas
Saya kerja cleaner hospital di sarawak basic cuma 1100.. ot cuma RM2.sejam.. Sebenarnya.. niat kita harus baik. Kawan saya yang dah 22 tahun berkhidmat still sama gaji dgn saya yg 3 tahun kerja.. jujurla.. kalau saya kaya nak saya bagi setiap kawan saya bonus rm2000 sorg.. kerana mereka xpenah dihargai dan bonus cuma di mulut je.. kerana saya kesian melihat mereka tanpa mengenal letih berdepan covid19..sampai ramai kena covid time kerja..tambahan kerja ini contract tidak tetap.. tahun 2022 tamat.. sebenarnya kita kena bersyukur selagi badan sihat .. tambahan klu contract.. tidak semua akan diambik setiap tahun mesti ada 4-6 org xdisambung kerja ..time itu la saya rasa berdebar tgu keputusan hr..itu lg dasyat rasa macam sama diberhenti di zoom / sedih tp rehda.. so fresh grad atau cleaner tidak sama.. benefit bebeza skop kerja pun tidak sama. Jujurla.. sebenarnya kita kena byak cari pengalaman kerja.. saya kerap tukar kerja kerana situasi close shop..kemahiran dan sikap kita terhadap kerja memang berbeza.. tapi kita kena sesuaikan diri kita penting.. belum cakap pasal bos lagi.. yg penting kita kena berdoa lebih.. mcm sya .. setiap pagi saya kan doa.. bagi saya kekuatan dan kesabaran dan dipermudahkan kerja.. sabar itu indah.. sebab apabila saya melihat kawan saya terbaring atas katil kerana telampau penat..saya cuba kuat kan hati harap ini x belaku keatas saya.. i hope u all rethinking all is not easy to imagine..tq
1
M******* S***** B** A**** J****'s avatar'
M******* S***** B** A**** J****3 tahun yang lepas
Selain fresh grade, orang malaysia terlalu agungkan si kaya walaupun dia bayar pekerja ciput. Takyah jauh la, mcm maukerja buat posting owner diy antara terkaya. Dah jadi terkaya pun hmm.
0