N********* B**** M******* S***'s avatar'
N********* B**** M******* S***1 tahun yang lepasMauLuah

Korang percaya tak dalam sekelip mata korang OKU?yeah hari tu aku ni sakit kepala sakit.Beranikan diri pergi ke psy.kononnya depression.Takpe for first appoinment doc bg dekat aku ubat fluvoxamine.

Kiranya sebijik.Pertengahan August tahun ni ada satu reaction dari otak aku..kiranya ada satu pergerakkan yang bila aku tak buat aku macam hilang arah.Aku jumpa psy aku tanya kenapa jadi benda ni dekat aku and aku ada mention pasal sakit kepala sangat.Masa doc psy kata itu Tics atau dalam istilah perubatannya ada Tourette Sydndrome(TS).Takpe la aku hadap sahaja.Doc psy bagi satu letter untuk CT Brain.Aku pergi CT brain then dapat results.Doc ada terangkan pasal bilateral basal ganglia.Kiranya macam tunjang/saraf kiri and kanan otak aku macam ada yang tak kena.Kalau korang nak tau Tics ni aku tak boleh control.Ikut suka dia je dia nak jadi bila. Bayangkan selama 24 tahun ni aku hidup as normal person,penutup 2022 Allah tu nak bagi aku ujian.Hahaha itu tak part aku interview kerja lagi.Bila interview ayat HR~maaf kami tak terima pekerja OKU.hahahaah kenapa HR cakap macam tu?sebab tics aku jadi?5 hari aku berkurung dalam bilik menangis seorang diri.Aku nak kerja tapi kesemua yang aku pergi interview kerja reject resume aku.alasan OKU?hahahahahaha kenapa semua ini indah?kenapa? Ada satu hari tu aku memang hilang semangat gila.Hampir teguk clorox then aku buat solution overdose ubat pain killer. Dekriminasi terhadap pekerja OKU itu real. Now aku baru empati kisah OKU dekat luar sana.Strugglenya mereka dalam mendapat pekerjaan.hahahah Aku sekarang PJJ/Pengajian Jarak Jauh Nak pakai modal study, Ada adik-adik nak kena bela bagi makan, Allah.Aku tak tau nak hadap macam mana dugaan kali ni
13
n******** b**** z*****'s avatar'
n******** b**** z*****1 tahun yang lepas
eh diorang boleh tahu msa kita interview? mcm mna cara diorang tahu? sorry brtnya sbb x thu. sy pun dlm rawatan psy skang
0
M*** F**** B** A**** R*****'s avatar'
M*** F**** B** A**** R*****1 tahun yang lepas
ingat abg sj susah rupa2nya adik ni lagi SGT susah.Allahu🥺smoga kuat semangat,+ve, bsemangat,bdoa kpd Allah.Jgn buat hal mudarat,jgn berhenti berusaha walau ia agak mustahil.Faham ramai luar sana spt adik juga.Try be happy/doa🤲🫂
3
a***** k*****'s avatar'
a***** k*****1 tahun yang lepas
Saya rsa awk patut buat affiliate kt tiktok. Crius ssuai dgn kdaan awk sbb msa flexible. Ikut time awk ok, awk buat. Yg pntg konsisten je stiap hri. InsyaAllah awk dpt buat 4 angka dlm msa yg singkat. Ingat 1 je. Konsisten!
0
N***** i****'s avatar'
N***** i****6 bulan yang lepas
May Allah swt help and guide you! Jangan mengalah dan berhenti 💪🏼 moga dipermudahkan ya mencari rezeki!!
4
S*** M***** B**** A*******'s avatar'
S*** M***** B**** A*******1 tahun yang lepas
Saya sangat bersimpati dengan keadaan saudara/saudari. Bagi menghadapi situasi ini mungkin saudara/saudari boleh cuba berniaga online, cari produk yang saudara/saudari suka supaya tak terlalu terbeban dan kita lebih banyak knowledge menjual sesuatu yang kita suka bagi menampung perbelanjaan. Ini sekadar pendapat saya sahaja.
3
M******* A*** F*** b** A***'s avatar'
M******* A*** F*** b** A***1 tahun yang lepas
semoga dipermudah urusan. setiap dari kita diberi ujian. jangan menyerah kalah. InshaAllah akan ada rezeki nanti.
5