Sarinah Abd Rani's avatar'
Sarinah Abd Rani5 bulan yang lepasOther Workplace Issue

Di transfer ke cawangan lain @hantar notis utk berhenti kerja.

Saya baru 11 bln kerja since opening. telah diarahkn transfer ke cawangan yg baru dibuka 2-3jam perjalanan dri tmpat skrg dgn alasan perlukan pekerja.sya agak terkejut kerana sya yg berumur 50 dan berkeluarga yg kena pegi sdangkan ramai lagi yg bujang & muda.sya ikutkan krna offer letter menyatakan majikan ada hak utk itu. sya dapat tahu dri pengurus cawangan baru,dia tidak dimaklumkan dan tak tahu apa2 dan staf cukup,langsung tak perlukan staf.saya dipaksa utk beribkata setuju dan pengurusan akan arrangekan utk diterima di cawanagan baru dan berjanji utk carikan bilik sewa.saya merayu utk tidak di tukar dgn alasan mmpunyai suami,anak dan tggjwp lain spt appmnt doktor stiap bulan. Suami saya juga berjumpa pengurus dan merayu jika perlu saya minta maaf boleh ubah keputusan pengurus.mereka suruh sya hntr notis berhenti kerja jika tak mau transfer. saya trpaksa ikut kerana sya seorg bekerja sara kluarga.saya beritau akan hanya setuju dgn tlg carikan bilik sewa.setelah setuju,pengurus saya watsap maklumkan arahan lapor diri,elaun tambahan utk bilik dan cari bilik sendiri.saya x blh trima transfer tu sbb janji utk bilik sewa jdi sebaliknya.dan dlm waktu 3 hari sblm lapor diri Dari awal nampak sya dianiaya,.Sehari sblm sya dpt surat arah transfer,sya bertanya pd pengurus berkenaan hasil siasatan dari penggantungan kerja saya 14 hari tanpa gaji sblm ini.Saya telah dituduh ambil duit jualan pasaraya.dia tak dpt buktikan apa2 dan tiada sebarang siasatan pun spnjg sya di gantung.dia kata telah tarik repot dan tutup begitu saja setelah saya masuk kerja.bila saya soalkan pasal gaji yg tidak dibayar,dia kata.."kamu x keje,xde gajilah" dan marahkan sya kerana selepas sbulan lebih nk soalkan perkara itu. saya menunggu payslip yg lambat n sya perlukan bukti sblm tanya.bermula di situ lah,arahan transfer saya trima melalui GM. Saya juga baru mendapat tahu,pengurus cawangan baru telah reject utk saya dtg tetapi pihak atasan telah paksa dia utk trima dan dia tiada pilihan.menurutnya, terpulang pada saya utk datang atau tidak sbb dia xtau apa2..ianya lebih kepada masalah peribadi. Saya x tau apa nk buat.sya ada 3 hari shj sblm lapur diri. -Perlukah saya abaikan tarikh lapur diri dan mengadu pada JTK atau bagaimana? -Perlukah saya hntr notis berhenti atau sepatutnya majikan yg berhentikan saya. -Betul ke jika saya x lapur diri,automatic saya dibuang kerja dan x entitle utk sebarang tuntutan @ pampasan. Mohon nasihat n pandangan yg mengikut undang-undang. trimakasih
0
Nor Azlina's avatar'
Nor Azlina5 bulan yang lepas
Based on the information provided, it seems that you are facing an unpleasant situation at work. It is important to understand your rights as an employee and the appropriate course of action to take in this situation. Here are some suggestions: 1. Consult with the Labour Department (JTK): Consider reaching out to JTK and explaining your situation to seek advice on the best course of action. They can provide guidance on your rights, potential claims, and how to handle the transfer issue. 2. Seek legal counsel: To better understand your legal rights and options, you may also consider consulting with an employment lawyer who specializes in labour law. They can provide personalized advice based on your specific circumstances. 3. Notice of Termination: If you decide to resign, it is generally advisable to provide your employer with a written notice of resignation. This will help protect your rights and ensure you are in compliance with any contractual obligations regarding termination. 4. Unfair termination claim: If you believe that you are being unfairly forced to resign or if your employment is terminated without proper cause, you may have grounds to file an unfair termination claim against your employer. Consult with legal counsel or JTK to understand the requirements and process involved. It is important to note that the advice provided is general in nature and may vary depending on the specific employment laws and regulations in your country. Seeking professional advice will provide you with the most accurate and appropriate guidance for your situation. Good luck and I hope you are able to find a resolution.
1